Tiesňavou Őtschergraben

Tiesňavou Őtschergraben

Vedeli ste o tom, že aj naši rakúski susedia majú svoj “Grand Canyon”? Nachádza sa necelých 200 km od slovenských hraníc, konkrétne v regióne Mostviertel v Dolnom Rakúsku. Reč je o tiesňave Őtschergraben, ktorá je nielen jednou z najkrajších rakúskych roklín, ale pýši sa aj prívlastkami najdlhšia, najužšia a zároveň najhlbšia tiesňava v Rakúsku. Vyformoval ju potok Őtscherbach a po celej jej dĺžke ju lemuje niekoľko vodopádov.

POPIS TRASY:

Východzím miestom našej túry tiesňavou bude mestečko Wienerbruck. Chodníkom budeme pokračovať až ku vodopádu Lassingfall a cez chodníky skalným mestečkom až na miesto Stierwaschboden, kde sa nachádza vodná elektráreň. Chodník pokračuje ďalej tiesňavou na chatu Őtscherhias. Tu bude možnosť občerstvenia. Pol hodiny od chaty sa nachádza ďalší vodopád Mirafall. 

Cesta späť bude rovnaká až po najbližší smerovník, ktorý nás odkloní do ďalšej nemenej zaujímavej časti tejto tiesňavy s názvom Hintere Tormäuer. Na jej konci sa nachádza ďalšia elektráreň Erlaufboden, kde nás už bude čakať pristavené auto.

NÁROČNOSŤ TRASY:

Roklina je prístupná aj pre nenáročných turistov, nakoľko ňou vedie pohodlný chodník istený oceľovým lanom. Je tu množstvo mostíkov, ale žiadne rebríky lebo chodník vedie takmer horizontálne. Celá trasa je neuveriteľne jednoduchá, bez akéhokoľvek prevýšenia, stále sa kráča iba a len po rovine. Žiadne rebríky, žiadne reťaze.

CENA ZÁJAZDU/ 55€/osoba

zahŕňa prepravu 9-miestnym autom a sprievod

nezahŕňa vstupné do tiesňavy

V prípade záujmu o zájazd vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas

Fotogaléria z našich výletov: