Safari v Keni, deň tretí «11.4.2024»

Safari v Keni, deň tretí «11.4.2024»

Na väčšine dovolenkových zájazdov nemáte dôvod vstávať ešte pred svitaním. Tu na safari musíte. Vlastne chcete, pretože túžba uvidieť predátorov v akcii je obrovská.
A tak aj dnes pred šiestou ráno nám Masaiovia s palicami v rukách určených na plašenie dotieravých opíc, odnášajú našu batožinu do auta. Rýchle rozlúčenie, papierový dolár do ich ruky a vyrážame o kus ďalej.
Našim cieľom je ďalší národný park v poradí, susedný Tsavo East. Scenár pozorovania zveri sa opakuje, reliéf krajiny sa ale zásadne zmení. Namiesto rozľahlej buši prechádzame nádherne sviežou zelenou krajinou, ktorú zdobia skalné útvary vytvorené 200-ročnou lávou. Musím povedať, že tentokrát ma príroda fascinovala o niečo viac ako zvieratá žijúce v nej a namiesto fotenia pohybujúcich sa objektov mierim foťák na vzdialené hrebene hôr.
Vyššie porasty kríkov a stromov sú domovom vysokej zveri. Zebry, oryxi, byvoly, slony a uprostred cesty žirafa, ležérnym krokom prechádzajúca z jednej strany cesty na druhú. Nevadí, máme čas pozorovať jej dlhý krk a typickú kresbu na jej koži. Obďaleč sa v jazierkach kúpali hrochy, ktorým z vody trčali iba veľké oči a keď roztvorili svoje veľké papule, od ľaku nám takmer vypadli telefóny z rúk.
Ale dnešnou topkou bolo aj tak stretnutie s párikom levov, ktorí si v 35 stupňovom teple našli svoje útočisko v tieni stromu.