Safari v Keni, deň štvrtý «12.4.2024»

Safari v Keni, deň štvrtý «12.4.2024»

Štvrtý deň safari a nás to stále baví napriek tomu, že sa celý deň iba vozíme po hrbolatých a prašných cestách fotiac vsetky možné druhy zveri. Príroda je tu tak krásna, že viackrát ma napadla myšlienka vyjsť von z auta a prejsť sa ňou aspoň pár kilometrov. Je však aj nesmierne divoká a tým pádom pre človeka veľmi nebezpečná, takže zostať v bezpečí auta je viac ako nevyhnutné. Napokon, veď je to predsa len teritórium zvierat, ich výsostný domov a my sme tu len ako nepozvaná návšteva.
Jazda v jeepe však nie je len o pozorovaní a fotení. Od miestneho i nášho sprievodcu sa dozvedáme množstvo informácií zo zvieracej ríše, o typických znakoch jednotlivých zvierat, ktoré stretávame, o ich spôsobe života, o tom, či sú predátormi, príp. čo ich ohrozuje a ako sa vedia brániť. A sú to veru zaujímavé fakty.
Do tunajších národných parkov turisti platia nemalé vstupné (od 100-200$), ale práve vďaka nim môžu byť parky zachované ako miesto, kde môžu slobodne žiť a pohybovať sa tisícky rôznych vzácnych druhov zvierat, namiesto bohapustej developerskej výstavby priemyselných parkov. A takáto investícia rozhodne za to stojí.