Safari v Keni, deň druhý «10.4.2024»

Safari v Keni, deň druhý «10.4.2024»

Skôr ako sme dnes opustili Národný park Amboseli, stihli sme ešte raňajšie safari. Skoré ranné vstavanie sa nám vyplatilo. Nielenže sa nám odhalilo v svojej plnej kráse Kilimadžáro, ale zapózovalo nám pred ním aj zopár slonov.
Po raňajkách opúšťame Ol Tukai resort a mierime do susedného Národného parku Tsavo West. Začína 4-hodinová dobrodružná offroad jazda po hrbolatých cestách, na ktorých sa strieda blato s kalužami vody. Len čo však zbadáme zver, tu napravo, tam naľavo, šofér zastaví a my vytŕčajúc hlavy zo strechy auta mierime fotoaparátmi na ne. Sem-tam sa nám stretne zrak a my sa začneme vzájomne pozorovať. Kto koho viac to netuším, a ani to, kto z nás má z koho väčší strach. Vzájomný rešpekt je však to, čo tu cítiť na každom kroku.
Jednu chvíľu stojíme dlhšie. Sprievodca nám povedal, že v blízkom okolí sa s istotou pohybuje gepard. Svedčí o tom prestrašený krik jedného z vtákov na strome. A tak stojíme v bezpečí auta, oči máme na stopkách a ani nedýchame. Gepard sa nekonal. Snáď zajtra.