Wasserlochklamm a Nothklamm «11. a 12.5.2024»

Wasserlochklamm a Nothklamm «11. a 12.5.2024»

💧Vodopády sú úžasnou prírodnou atrakciou, ktorá oživí každú jednu túru. Čím sú vyššie, tým dlhšie z nich voda padá strhmlav dolu a čím sú bohatšie, tým viac z nich počuť hukot vody. Niektoré vyzerajú ako široký biely závoj nevesty, iné sú úzke ako kravata ženícha. Jedny sa iba lenivo plazia po skalných úžľabinách, druhé sa pomedzi ne krútia ako užovka. Všetky však vyzerajú pôsobivo a človek na ne hľadí s neskrývaným údivom, čo matka príroda svojou silou dokáže vytvoriť.
💧Vodopády však okrem svojho vzhľadu majú ešte jednu zvláštnosť. Každý kto sa pri nich na chvíľu zastaví, nielenže bude pokropený jeho mikrokvapkami, ale navyše pocíti úžasnú silu energie, ktorú sila vody vytvára. Tá energia v sebe ukrýva množstvo záporných iónov, ktoré však majú na ľudský organizmus kladné účinky. A to nielen na fyzické zdravie, ale hlavne na psychiku.
💧A práve týchto tzv. vzdušných vitamínov, ktoré dodávajú telu pocit šťastia a harmónie sa nám v uplynulý víkend strávený pri vodopádoch v tiesňavách Wasserlochklamm a Nothklamm dostalo viac ako dosť