Krakow, Wieliczka, Zalipie «3.-5.5.2024»

Krakow, Wieliczka, Zalipie «3.-5.5.2024»

🇵🇱 Mnohí poznajú Krakow iba z vianočných trhov, ktoré tu bývajú naozaj pôsobivé a viac ako lákavé. Niet sa čo diviť, veď Poliaci tieto sviatky milujú a patrične to výzdobou mesta a bohatým kultúrnym programom dávajú najavo.
🇵🇱 Ani pri najväčšej snahe však v rámci jedného dňa stráveného v centre mesta pri stánkoch s vianočnými ozdobami, či vianočnom punči nedokážete vidieť to, čo toto mesto s bohatou históriou v sebe ukrýva a zároveň sa presvedčiť o tom, že vianočná atmosféra nie je jediná, ktorú tu môžete zažiť.
🇵🇱 Práve z tohto dôvodu sa do Krakowa vraciame každoročne vždy začiatkom mája, aby nám teplé takmer letné počasie umožnilo viac času stráviť túlaním sa historickými uličkami mesta, plaviť sa loďkou po rieke Visle, či spoznať širšie okolie mesta.
🇵🇱 Krakow máme za posledné roky našich návštev celkom dobre zmapovaný od jeho centra až po okrajové štvrte a veruže zmestiť všetky zaujímavé ciele do troch dní býva niekedy fuška. Vďaka správnej logistike, presnému time-managementu a tak dôležitej emočnej súhre účastníkov zistíte, že Krakow je mestom mnohých tvárí, ktoré si právom zaslúži poctiť ho svojou návštevou na viac ako len na jeden zimný deň.
🇵🇱 1.deň: Zalipie – dedinka s unikátnymi maľovanými domčekami a Krakow s podvečernou prehliadkou centra mesta
🇵🇱 2.deň: Kráľovský hradný vrch Wawel, plavba po rieke Visla, Mohyla Tadeusza Kosciuszko a turistika k Mohyle Pilsudského, ochutnávka židovskej kuchyne v židovskej štvrti Krakowa Kazimierz
🇵🇱 3.deň: lom Zakrzovek a návšteva soľnej bane Wieliczka