Safari v Keni, pripravujeme

Safari v Keni, pripravujeme

Afrika je úžasný kontinent, ktorý sa Vám nepochybne dostane „pod kožu“. Kto ju raz spozná z tej úchvatnej, tajomstvom a dobrodružstvom popretkávanej stránky, ten sa bude do Afriky neustále vracať.

Afrika je druhým najväčším kontinentom na svete a žije v nej niečo vyše jednej miliardy ľudí rôznych kultúr a národov. Po tisícročia sa stala domovom najstarších civilizácii na svete, vrátane starovekých egyptských kultúr. .Zo severu ju obklopuje Stredozemné more, z juhovýchodu Atlantický oceán a Južný oceán z juhu. Delí sa na 5 geografický častí (Západnú, Severnú, Strednú, Východnú a Južnú) a tvorí ju 54 štátov. Najväčším je Alžírsko, najmenším súostrovie Seychely. A nesmieme zabudnúť ani na známy ostrov Madagaskar, ktorý ku Afrike patrí.

O histórii, kultúre, tunajšom podnebí, nerastných surovinách, špecifickej flóre a hlavne faune toho vieme dostatok, ale vidieť Afriku naživo, to vie byť už poriadnym zážitkom. A keďže my sme milovníci prírody a spoznávania, rozhodli sme sa sprostredkovať Vám poriadnu dávku dobrodružstva a to hneď v troch národných parkoch.

Národný park Tsavo West patrí s priľahlým parkom Tsavo East k najväčším a najstarším parkom na svete. Obidva sú skvelým miestom pre život divokých zvierat, vrátane „veľkej päťky“ do ktorej patria slony, levy, leopardy, byvoly a čierne nosorožce. Rovnako tu však žije viac ako 400 druhov vtákov. Aj keď je Tsavo West tvorený poväčšine suchou krovinatou krajinou, nájdeme tu množstvo skalných útvarov a vulkanických vrcholov.

Slony, ktoré nie je problém v parku vidieť majú často desivý červený vzhľad. Toto ich zafarbenie však pochádza z toho, ako sa váľajú v zemine z červenej rudy aby sa ochránili pred teplom a nepríjemným hmyzom.

Pramene Mzima Springs produkujú denne takmer 200mil. litrov pramenitej vody. Práve odtialto môžeme cez vybudovanú podvodnú pozorovateľňu pozorovať hrochy z bezprostrednej blízkosti. Pramene vytvárajú aj prirodzenú oázu paliem, ktoré sú plné vodného vtáctva.

Národný park Ambooseli patrí k najmenším parkom vo Východnej Afrike, napriek tomu je veľkým lákadlom. Okrem nosorožcov tu môžeme stretnúť ostatných štyroch zástupcov veľkej päťky, ktorých lákajú miestne mokrade. V neposlednom rade je Amboselli zaujímavé aj vďaka svojej polohe na úpätí najvyššej hory Afriky Kilimandžáro (5895m.n.m).

PROGRAM:

1.deň – odlet z Prahy

Odlet z Prahy do Nairobi s jedným prestupom

2.deň – Amboseli

Prílet do Nairobi skoro ráno, po colnej a pasovej kontrole sa stretneme so sprievodcom a následne sa presunieme do hotela na raňajky a krátky odpočinok. Nasledovať bude cca 4 hodinová jazda terénnym vozidlom. Prvá časť cesty je nudná (cca 1,5 hodiny po hlavnej ceste z Nairobi do Mombasy. Tu ju nazývajú diaľnicou, ale má k tomu ďaleko. Potom sa vstúpi do krajiny plnej kopcov a údolí so zaujímavým terénom. Strieda sa tu zalesnená krajina s poľnohospodárskou pôdou a pastvinami.

Po príjazde do kempu sa ubytujeme a nasleduje obed. Po obede odpočinok formou relaxu pri bazéne s výhľadom na najvyššiu horu Afriky Kilimandžáro, reštaurácia s terasou a vyhliadkou na mokrade, ktoré navštevujú zvieratá, vrátane slonov. Poobede okolo16 hodiny sa vydáme na popoludňajšie safari v národnom parku Amboseli. Po návrate večera a nocľah.

3. deň – Amboseli

Veľmi skoro ráno raňajky a po nich odchod na safari v národnom parku Amboseli – safari v raji slonov, hyen a byvolov. Amboseli patrí k miestam, ktoré vďaka mokradiam napájaných spodnou vodou z Kilimandžára je ideálnym miestom pre slony a byvoly, ktorí sa radí pasú na šťavnatej tráve a mokrade využívajú ako svoje bahenné kúpele. Žije tu aj veľký klan hyen a často sa tu dajú vidieť gepardy a levy.

Návrat do kempu na obed a po obede voľno a odpočinok. Popoludní môžeme od bazénu alebo z terasy sledovať zvieratá, ktoré sa prechádzajú okolo kempu.

4. deň – Z Amboseli do Tsavo West

Skorý ranný budíček, aby sme stihli z kempu odísť okolo 8 hodine (raňajky sú k dispozícii od 6hod). Pred odchodom ešte ranné safari počas cca dvoch hodín.

Príjazd do Tsavo West nie je dlhý, cca 2 hodiny ku bráne parku. Odtiaľ už bude nasledovať cestou do kempu safari v parku. V tomto hornatom národnom parku sa preháňajú stáda oryxov a antilop. Po ceste bude zastávka na zaujímavých lávových poliach Shatani, ktoré patria medzi najmladšie v Afrike. Príjazd do krásneho Severin Safari Campu okolo obeda, ktorý nás tam s ubytovaním čaká. Po obede odpočinok pri bazéne v odpočinkovom centre. Neskoro popoludní odjazd na sa safari v parku, kedy nastane čashyen a mačiek. Návrat pred zotmením, večera a nocľah.

5.deň – Tsavo West

Pri úsvite budíček, ranná káva, čaj a odjazd na ranné safari. V tejto dobe sú ešte činní predátori a tak je veľká šanca stretnúť niektorého z nich. Tsavo West má veľmi dobrý terén pre leopardy a stretnutie s nimi patrí k vrcholom safari. Nie vždy sa to ale podarí, ale ak áno, je to veľký zážitok.

Divoká príroda v noci nespí a tak aj miesta kadiaľ sa budeme večer vracať späť do kempu môžu ráno vyzerať úplne inak. Zo safari sa vrátime okolo 9hodiny a pôjdeme na raňajky, potom nasleduje voľno, ktoré sa dá využiť kúpeľmi v bazénoch s možnosťou masáží, posilňovňou a oddychovou zónou. Stany majú vlastné posedenie a v reštaurácii a na recepcii je množstvo pohodlných miest, kde sa dá posedieť, popíjať, čítať si, či jednoducho oddychovať.
Okolo 16 hodiny vyrazíme na ďalšie popoludňajšie safari do inej časti parku, aby sme spoznali rozmanitosť miestnej krajiny. Každý typ totiž obýva iná komunita zvierat a vtákov. Pred zotmením návrat do kempu na večeru.

6. deň – Z Tsavo West do Tsavo East

Prejazd z Tsavo West do Tsavo East je síce dlhý (takmer 4 hodiny), ale veľkú časť cesty sa budeme pohybovať v národných parkoch, takže je to prakticky safari. Po príjazde nás bude čakať obed a po ňom odpočinok. I Satao má svoje napájadlo obývané hrochmi. Okolo 16 hodiny vyrazíme na popoludňajšie safari. Tsavo East je hlavne o slonoch a s trochou šťastia aj o levoch. Návrat do kempu pred zotmením, večera a nocľah.

7. deň – Tsavo East – Nairobi

Veľmi skoro ráno raňajky a odjazd z kempu na nádražie v mestečku Voi. Cesta tam trvá niečo cez hodinu a väčšinu času pôjdeme opäť národným parkom. Je to vlastne ranné safari, aj keď nebude príliš veľa času zastavovať sa.
Vlak odchádza zo stanice Voi pred desiatou dopoludnia a do Nairobi prichádza po druhej hodiny poobede. Z nástupišťa odchádzame do hotela, kde je zaistené ubytovanie až do neskorého večera, kedy sa presunieme na letisko a pripravíme sa na odlet. V hoteli bude teda priestor na odpočinok pred dlhou cestou domov.

V prípade záujmu je možnosť predĺžiť si pobyt o možnosť stráviť čas v Keni pri mori v oblasti Diani Beach.

8. deň – Odlet domov

Podľa zvolenej leteckej spoločnosti je príchod na letisko cca 3,5hod pred odletom
Prílet do Prahy

CENA SAFARI bez pobytu pri mori na 6 dní: 3.199€

CENA SAFARI s pobytom pri mori na 10 dní: 3.915€

Cena zahŕňa:

Letenku na trase Praha – Nairobi – Praha v najnižšej triede v cene  max. 800€ vrátane dane a poplatkov za batožinu

First class cestovný lístok na vlak (luxusný vlak Madaraka) na trase Voi – Nairobi

5x ubytovanie na safari podľa programu – 2x v Amboseli, 2x v Tsavo West a 1x v Tsavo East, 1x denná izba v hoteli v Nairobi pred odletom, plnú penziu počas safari (začína raňajkami a končí obedom), vstupy do parkov, česky hovoriaci sprievodca po celú dobu safari, všetky jazdy 4×4 Land Cruisem s anglicky hovoriacim vodičom, pitná voda v aute bude k dispozícii po celý čas, zdravotné poistenie, zákonné poistenie pre prípad insolvencie.

V prípade predĺženia pobytu pri mori cena predĺženia zahŕňa:

Transfer z Tsavo East do hotela pri mori, 4 noci s all inclusive v hotele Diani Sea Resort v izbe typu Bahari room, transfer z hotela pri mori na letisko Ukunda, preletovú letenku na trase Ukunda – Nairobi

Cena nezahŕňa:

Víza (vybavuje sa elektronicky, pripoistenie, sprepitné, nápoje na safari, osobne výdaje

Celý zájazd organizujeme v spolupráci s českou CK MARCO POLO, prepravu smer ZH – Praha,letisko a späť zabezpečuje Snami Tour, s.r.o v sume 70€/osoba.

V prípade záujmu o zájazd vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
Vyberte termín
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas