Vianočný Krakov, I. turnus sobota 16.12.2023, II. turnus nedeľa 17.12.2023

Vianočný Krakov, I. turnus sobota 16.12.2023, II. turnus nedeľa 17.12.2023

Vianoce ako všetci vieme sú jedným z najväčších kresťanských sviatkov v roku, no a Krakow je najväčším centrom katolicizmu v Európe. Tieto dve charakteristiky dávajú tušiť, že práve v tomto druhom najväčšom meste Poľska zažijete typické Vianoce na každom kroku dýchajúce kresťanskými tradíciami.

Na vianočnom trhu nájdete množstvo suvenírov ako sú ručne vyrábané vianočné ozdoby, výrobky z vosku alebo bižutériu zdobenú jantárom, ktorý je poľským národným kameňom. K tomuto vzácnemu drahokamu sa totiž viaže celá história krajiny i mesta Krakov.

Na svoje si prídu aj gurmáni, ktorí môžu ochutnať z typicky poľských národných jedál, ktorými sú bigos, žurek, či chlieb s masťou posypaný pečenou cibuľou, mletým alebo údeným mäsom. Z nápojov môžeme ochutnať aj špecialitku v podobe horúceho piva s rôznymi príchuťami.

Trhy sa odohrávajú v centre mesta na námestí nazývanom Rynek Glowny. Toto námestie je svojou veľkosťou najväčším v Európe a jeho história siaha až do polovice 13. storočia. Aj keď boli všetky väčšie poľské mestá počas druhej svetovej vojny neľútostne bombardované, Krakov bol ako zázrakom tejto skazy ušetrený. A aj vďaka tomu môžeme nádherné barokovo-renesančné budovy lemujúce námestie už od stredoveku obdivovať aj dnes.

Neodmysliteľnou súčasťou mesta sú aj fiakre s pohoničmi, ktoré nás prevezú širším centrom mesta. Klopot konských kopýt po dlaždiciach, vysvietené budovy navôkol a trúbenie trubača do všetkých štyroch svetových strán z okien veže Mariánskeho kostola, to všetko dotvára atmosféru historického Krakova.

PROGRAM:

06:00 hod odchod zo Žiaru nad Hronom (ostatné nástupné miesta sú v prihlasovacom formulári)

10:15 hod príchod do Krakova, návšteva priestorov okolo zámku Wawel

13:00 hod prechádzka uličkami lemovanými množstvom kostolov a prehliadka historického námestia (Rynek glowny, radnica Sukiennica, Jagelonska univerzita, Mariánska bazilika)

15:00 hod individuálne voľno (vianočné trhy)

16:30 hod odchod späť domov s predpokladaným príchodom najneskôr do 21:00 hod

CENA VÝLETU: 45€/osoba

zahŕňa: prepravu 9-miestnym autom a sprievod po meste

V prípade záujmu o zájazd vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
Vyberte termín:
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas