Tiesňavami Wasserlochklamm a Nothklamm

Tiesňavami Wasserlochklamm a Nothklamm

Gőstlingerské Alpy sú súčasťou rakúskych Ybbstalských Álp a nachádzajú sa na severe Národného parku Gesaüse. Vo voľnom preklade znamená slovo gesaüse niečo ako neustále šumenie a to môžu spôsobovať aj divoké rieky Salza a Enns, ktoré tadiaľto pretekajú. No a práve na prvej spomínanej rieke sa nachádza kráľovná rakúskych tiesňav – Wasserlochklamm.

Už podľa názvu môžeme tušiť, že tiesňava je plná vody v podobe nielen rieky Salzy, ale i piatich vodopádov, ktoré dosahujú výšku od 22 do 39 metrov. Najvyšším je však vodopád Schleierfall, ktorý meria 67 metrov.

Keďže je okružná túra okolo vodopádov krátka, navštívime ešte jednu tiesňavu nachádzajúcu sa iba 10km odtiaľ. Jedná sa o divokú a zároveň romantickú roklinu Nothklamm a v podstate je to chodník prechádzajúci schodmi a mostíkmi, na ktorom môžeme pozorovať ako dokážu poveternostné podmienky meniť charakter krajiny počas tisícky rokov. Čaká nás naozaj výnimočné prírodné divadlo.

Cestou domov máme pre Vás pripravený aj ďalší program v podobe prechádzky okolo jazera Lunzer See, ktoré je najväčším prírodným jazerom v Dolnom Rakúsku.

POPIS TRASY:

1 – Wasserlochklamm – okruh 3,5km/2 hod + prestávky/prevýšenie 457m – vstupné 10€

2 – Roklina Nothklamm – okruh 3km/1hodina + prestávky/100m prevýšenie – vstupné 10€

Obe trasy sú nenáročné, vhodná aj pre deti a ľudí bez kondície

CENA ZÁJAZDU: 55€/osoba

zahŕňa prepravu 9-miestnymi autami a sprievod

nezahŕňa vstupné do tiesňav

V prípade záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
Zostáva:
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas

Fotogaléria z našich výletov: