Ljubljana – Záhreb – Plitvice «16.-17.3.2024»

Ljubljana – Záhreb – Plitvice «16.-17.3.2024»

Niekedy sa to stáva, že do najmenších detailov prepracovaný program zájazdu Vám pár dní pred odchodom skomplikuje nepriaznivá predpoveď počasia. Veď komu by sa chcelo túlať sa ulicami miest s dáždnikmi a po horských chodníkoch šušťať v igelitových pláštenkách?
Presne to sa nám stalo s plánovaným vikendovym pobytom v Chorvátsku a Slovinsku, kde hlavnym bodom mala byť návšteva Plitvickych jazier. Ak sme nechceli zostať sedieť doma, bolo namieste rýchlo vymyslieť plán B.
Stačilo však navzájom prehodiť programy oboch dní a výsledkom bola skorá ranná návšteva ešte spiacej Ljubljany, Ljubljanskeho hradu na návrší a s poobednou kávičkou na terase prvého slovinského mrakodrapu Nebotičnik. Neplánovane sme si odbehli aj do Triglavského národného parku popri jazerách Bled a Bohinj a vyšlapali ku vodopádu Savica. Deň sme ukončili v chorvátskom Záhrebe večernou prechádzkou uličkami starobylého Horného Gradu.
A počasie? Bolo ku nám viac ako milosrdné a z dažďu sa nám napokon ušlo iba zopár prehánok. Dnešná návšteva Plitvickych jazier tak už bude za slnečného počasia viac ako istá.