Dolomity di Brenta – za enogastronomickými zážitkami, 9.-13.10.2024

Dolomity di Brenta – za enogastronomickými zážitkami, 9.-13.10.2024

Trentino – Alto Adige je najsevernejší taliansky región obklopený masívom Dolomitov, ktorý v minulosti patril pod Rakúsko-Uhorsko. Príroda je v Trentine miestami absolútne nedotknutá a nájdeme tu miesta, pri ktorých sa často tají dych. Údolie Val di Non je známe vďaka svojim nekonečným jablkovým sadom s výhľadmi na Dolomity di Brenta.

Do tejto časti Talianska sa vyberieme aj my, tentokrát nie za turistikou, ale kultúrou a enogastronomickými zážitkami, ktorých vie toto miesto ponúknuť viac než dosť. Zájazd je preto určený nielen pre milovníkov prírody, ale aj tých ktorí vedia oceniť chuť dobrého jedla a pitia. Práve tu sa nám naskytne množstvo príležitostí ochutnať najlepšie miestne produkty a pritom odhaliť tajomstvá ich výroby a samozrejme výhodne si ich nakúpiť.

PROGRAM:

1.deň:

Po príchode ubytovanie sa a prechádzka mestečkom Cles, kde sa nachádza panoramatická terasa s výhľadom na malebné jazero Santa Giustina a priehradu Diga di S.Giustina.

2.deň:

Návšteva prírodného parku Adamello di Brenta a prechádzka okolo jazera Lago di Tovel, ktoré je skutočnou perlou Trentina. Nazývané je aj Červeným jazerom podľa riasy, ktoré spôsobovala červenanie vody v jazere. Krátka prechádzka po chodníku Sentiero delle Glare. V poobedňajších hodinách prehliadka zámku Thun (vstupné v cene) a jeho okolia a potom exkurzia závody Ciderárne (muštárne) a pivovaru Sidreria Maria Lucia Melchiori – vstupné, degustácia a večera v cene.

3.deň:

Prechádzka prekrásnou tiesňavou v skalách Parco Fluviale Novella (vstupné v cene) -prechádzka vinicami a sadmi po chodníku Al Meleto. Okolo obeda sa prejdeme po chodníku Sanzeno, ktorý vedie historickým vodovodom v skalách až ku kláštoru San Romedio (3hod). Podvečer sa zúčastníme exkurzie vinárstva a vínnej pivnice Laste Rosse s degustáciou originálnych vín (v cene). Večer ukončíme návštevou najväčšej slávnosti jabĺk – Pomária (jablkobranie).

Slávnosť trvá 3 dni a je to jedna veľká degustácia sprevádzaná hudbou a bohatým programom s veľmi príjemnou a veselou atmosférou. Ochutnať môžeme všetky produkty, ktoré s jablkami súvisia alebo aj nie (lokálne syry, údeniny, víno, pivo, mušty a iné špeciality pochádzajúce s celého Údolia Val di Non).

4.deň:

Prechádzka okolo jazera Lago Di Garda, Riva del Garda a Torbola. Neďaleko mestečka Riva del Garda sa nachádza Sentiero del Ponale, čo je najkrajší panoramatický chodník nad jazerom Lago di Garda (2-3hod).

Po prechádzke sa presunieme do dedinky Mezzocorona, nad ktorou sa týči rovnomenná hora Monte di Mezzocorona. Tá je nielen oázou mieru a kľudu, ale aj miestom na lákavý obed. Pri cieľovej stanici lanovky sa rozprestiera panoramatická terasa, z ktorej je prekrásny výhľad na údolie Adige v Trentine. Poobede navštívime vinársky závod Cantina Rotari, ktorý patrí medzi producentov odrody vína Chardonnay a Pinot Nero na svahoch Trentina. Je to moderné vinárstvo rešpektujúce prírodu a roky zasväcuje klasickej metóde výroby elegantných a rafinovaných šumivých vín. Po prehliadke nás bude čakať ochutnávka štyroch druhov vín s chuťovkami v štýle Finger food (v cene).

5.deň:

Odchod domov

UBYTOVANIE:

Antica Residenza de Poda je rodinný penzión, ktorý sa nachádza v charakteristickej vidieckej dedinke s výhľadom na hory. Ponúka jednoduché ubytovanie, izby a apartmány, v príjemnom prostredí s raňajkami v cene a s možnosťou využitia kuchynky a spoločenskej miestnosti. Viac o ubytovaní TU

CENA 5-dňového zájazdu: 629€/osoba

zahŕňa prepravu 9-miestnym autom, ubytovanie na 4 noci, turistickú daň 1,50/deň, 4x raňajky, 1x večera, sprievod taliansky hovoriacej Veroniky, ktorá tam žila niekoľko rokov a ktorá nás zavedie aj na málo frekventované a neznáme miesta

Vstupné na všetky exkurzie, degustácie a prehliadky zámkov (v texte) sú zahrnuté v celkovej cene zájazdu!

V prípade Vášho záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas