Jerevan (Arménsko), 20.-23.2.2024

Jerevan (Arménsko), 20.-23.2.2024

Iba málo národov sveta má tak prastarú, zložitú a pohnutú históriu ako Arménsko. A ešte menej ich má tak bohatú a nezlomnú kultúru. V tejto krajine každého návštevníka ohromia pamiatky a s nimi spojená história a uchváti ich tunajšia krajina a okúzlia miestni obyvatelia.

Najviac pozornosti priťahuje neobyčajný súbor stredovekých kláštorov rozosiatych po celej krajine a nádherná príroda, ktorá pozýva na pešie túry. No a v neposlednom rade je tu fantastický Jerevan, jedno z najenergickejších a najviac okúzľujúcich miest Európy.

Predsudky vraj treba nechať doma, pretože Jerevan Vám ich tak či tak po jeho návšteve vyvráti. Je to mesto protikladov, kde v uliciach sa vedľa seba preháňajú luxusné mercedesy a lady tak staré, že by už najskôr patrili do múzeí. Tradičné pandoky (taverny) ponúkajú chorovac (grilované mäso) a oghee (ovocná vodka) stoja hneď vedľa vinární európskeho štýlu a na chodníkoch sa míňajú hipsteri s bábuškami a mnoho ďalšími, bizarne vyzerajúcimi ľuďmi.

Toľko sa píše v tlačenom sprievodcovi, ktorým listujem a v ktorom autor ďalej píše: Z dávnej minulosti mesta sa zachovalo len málo stôp, väčšina budov pochádza zo sovietskych čias alebo z novšej doby. Ale keď sa zatúlate do nejakého dalanu (klenutý priechod), je to ako by ste vstúpili do iného sveta. Objavíte totiž nádherný balkónik z 19.storočia, či prekrásny kostol.

PROGRAM:

1.deň:

06:05 hod odlet z Viedne s príletom do Jerevanu o 12:40 hod

14:00 hod ubytovanie sa a následná prehliadka mesta (budova Opery, Cafesjianovo centrum umenia, pamätník a muzeum arménskej genocídy) a podvečerná prechádzka po námestí Republiky a námestí Slobody

2.deň:

 Výlet do okolia – kláštor Khor Virap na úpätí hory Ararat, kostol Surp Astvatsatsin, chrám Garni a kláštor Geghard a skalné útvary Kamenná sympfónia

3.deň:

Prehliadka zvyšku mesta Jerevan (Kond pedestrial tunnel – 500m dlhý peší tunel, socha Matky Arménska, Cascade Yerevan, Blue Mosque – mešita, Vernissage market a iné)

4.deň: pondelok 4.12.2023

Krátka prechádzka mestom pred odletom

13:35 hod odlet z letiska v Jerevane s príletom do Viedne  o 14:30 hod

Pre občanov SR na vycestovanie do Arménska stačí platný cestovný pas. Mena, ktorá je tu používaná je Arménsky dram (AMD), t.j. 1€=537,514 AMD, možnosť bez poplatkov vybrať si hotovosť z bankomatov ATM, príp. zameniť v zmenárňach, ale je možnosť platiť aj platobnými kartami.

CENA ZÁJAZDU: 490€/osoba

Zahŕňa: transfer ZH (nástupné miesta viď prihlasovací formulár) – letisko Viedeň a späť, spiatočnú letenku s príručnou batožinou (45x20x25cm), ubytovanie v priestranných izbách v penzióne Arara Apartments priamo v centre mesta na 3 noci, 3x raňajky

Nezahŕňa: lístok na metro (1,20€/deň, taxi letisko Jerevan – ubytovanie a späť (20€/osoba), fakultatívny výlet (v závislosti od ponuky, príp. za požičané auto od 40€/osoba)

V prípade záujmu o zájazd vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas