Vianočná Praha a okolie, 26.-28.12.2023

Vianočná Praha a okolie, 26.-28.12.2023

Praha je svetovo známou metropolou a vo všeobecnosti sa považuje za jedno z najkrajších miest Európy. Často sa objavuje aj v rebríčku desiatich najnavštevovanejších miest na našom kontinente. Vyniká nielen bohatstvom gotických, renesančných a barokových pamiatok, ale významné zastúpenie tu má aj architektúra 19. storočia či súčasného obdobia. Miestne múzeá a galérie prekypujú množstvom umeleckých diel a historické centrum mesta je od roku 1992 na Zozname UNESCO.

Našim hlavným zámerom však bude okrem návštevy najznámejších miest, ktoré samotnú Prahu charakterizujú aj účasť na prebiehajúcich vianočných trhoch, ktoré sa rovnako tak považujú za jedny z najkrajších. Svedčia o tom girlandami ozdobené a množstvom svetiel a svetielok vyzdobené námestia, preplnené stánkami s horúcim punčom a inými pre Vianoce typickými dobrotami.

Aj keď vianočné trhy oficiálne začínajú rozsvietením vianočného stromčeka na Staromestskom námestí 2.12.2023, z vlastnej skúsenosti vieme, že práve v tento čas sú námestia preplnené turistami a pohyb medzi stánkami je viac ako nemožný. Preto sme sa rozhodli zorganizovať výlet neskôr, kedy mesto bude ešte stále dýchať typickou vianočnou atmosférou.

PROGRAM:

1.deň: celodenná prehliadka mesta – Václavské námestie (vianočné trhy), pasáž Lucerna, Prašná veža, Staromestské námestie s Orlojom (vianočné trhy), návšteva Müllerovej vily a Rothmayerovej vily

2.deň: Karlův most, Malá Strana, Hradčany (vianočné trhy) – Vyšehrad – prehliadka parku a cintorínu slávnych osobností (K.H.Mácha, B.Němcová,W.Matuška, R.Brzobohatý,H.Zagorová), príp. prispôsobíme prehliadku podľa želaní

Malvazinky – hrob K.Gotta

3.deň: cestou späť domov zastávka na hrade Karlštejn

UBYTOVANIE:

dvoj a trojlôžkové izby s raňajkami v penzióne, príp. v hoteli (dodatočne upresním)

CENA ZÁJAZDU: 249€/osoba

zahŕňa prepravu, ubytovanie s raňajkami na dve noci a sprievod po meste

nezahŕňa vstupenku do hradu (170-200CZK), vstupné do oboch víl (400CZK), lístok na metro

V prípade záujmu o zájazd vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas