Safari v Ugande

Safari v Ugande

Uganda je jedným z 54 štátov Afriky, ktorý sa nachádza v jej východnej časti. Hraničí s Južným Sudánom, Keňou, Kongom, Rwandou a Tanzániou. Na území Ugandy sa nachádza až 9 národných parkov, čo dáva tušiť že je to krajina bohatá na prírodné krásy a vzácne rastlinstvo a živočíšstvo.

Jedným z národných parkov je aj park Queen Elizabeth, pomenovaný na pamiatku návštevy kráľovnej Alžbety. V tomto parku si našlo domov 10 druhov primátov, zahŕňajúc šimpanzy a ďalších viac ako 95 druhov cicavcov a vyše 600 druhov vtáctva Prechádza ním aj rovník, monumenty na oboch stranách označujú miesto, kadiaľ rovník pretína územie parku. Bol založený v roku 1952 ako Kazinga National park a o 2 roky neskôr premenovaný na Queen Elizabeth National Park.

Poznávací zájazd „Cesta za gorilami“ je zájazd pre milovníkov Afriky, ktorí nemajú priliš veľa času a napriek tomu chcú vidieť safari v Ugande a dopriať si jedinečný zážitok zo stretnutí s gorilami. Okrem samotných goríl zažijete aj unikátne safari v svetoznámom parku Queen Elizabeth, výlet loďou po kanále Kazinga, bude príležitosť vidieť „stromové levy“, či relaxovať pri jazere Bunyonyi. Súčasťou výletu bude aj stopovanie šimpanzov, ktoré k Ugande neodmysliteľne patria. V Kibale Forest ich žije najväčšie množstvo, ktoré je možné uvidieť vo voľnej prírode.

PROGRAM:

1.deň – Odlet z Prahy do Ugandy

Cesta z Prahy v skorých ranných hodinách, prílet do Entebbe v noci toho dňa, transfer na ubytovanie

2.deň – Čajová plantáž, kráterové jazerá a presun do Kibale Forest

Ráno po raňajkách vyrazíme na cestu do národného parku Kibale Forest, kde prídeme na obed. Cestou sa zastavíme na čajových plantážach a v oblasti kráterových jazier.Neskôr popoludní príjazd do lodge, odpočinok a večera.

3.deň – Stopovanie šimpanzov v NP Kibale Forest

Skoro ráno sa naraňajkujeme a vyrazíme do Kibale Forest. O 8:00 hod začína nutný briefing, kde nás miestni ochranci prírody zoznámia s pravidlami a ako bude samotný trek prebiehať. Potom nám bude pridelený sprievodca, ktorý nás bude doprevádzať vnútri parku pri putovaní za šimpanzmi. Tieto ľudoopy majú z 98% zhodné DNA s ľuďmi, dôjde tak ku stretnutiu veľmi podobných druhov J Popoludní odchod do Queen Elizabeth, kde cesta vedie cez miestne dedinky a prechádza aj odľahlejšími oblasťami. Tam uvidíme ako sa v Ugande pestuje matooke alebo aj banány na varenie. Pred večerom príjazd do Queen Elizabeth.

4.deň – NP Queen Elizabeth

Ráno sa vydáme na cestu do národného parku a zažijeme safari v sektore. Je to savana plná antilop, ktoré priťahujú veľké mačky. V Kasenyi Sector môžeme stretnúť až 200 druhov vtákov. Po rannom safari pôjdeme do oblasti kráterových jazier, ktoré sú pozostatkom sopečnej činnosti v tejto oblasti. Popoludní si užijeme vychádzku po kanále Kazinga.

5.deň – Ishasha a presun do Bwindi

Veľmi skoré raňajky a odchod na safari do oblasti Ishasha, južnej časti národného parku Queen Elizabeth. Tentokrát sa budeme pohybovať v inej časti parku a pozorovať inú komunitu zvierat. Oproti severnej časti uvidíme byvolov a ak sa pošťastí, tak aj stromové levy. Následne vyrazíme bližšie k hlavnému cieľu našej cesty, k území horských goríl.

6.deň – Stretnutie s gorilami

Stretnutie s gorilamije pre každého veľkou udalosťou. Ráno po raňajkách vyrazíme do Bwindi Inpedetrable National Park. O 8:00hod budeme mať opäť briefing počas ktorého nás rangeri zoznámia so všetkým podstatným čo budeme potrebovať vedieť k tomu, aby sme sa mohli za gorilami vydať. Rangeri majú presné správy o tom, kde sa gorily nachádzajú, pretože ich musia 24hod denne strážiť pre pytliakmi. Podľa lokácie môže putovanie trvať i rôzne dlhú dobu, ale stretnutie vám zostane v duši a v srdci celý život.

7.deň – Lake Bunyonyi

Ráno odídeme k jazeru Bunyonyi (cca 2 hodiy jazdy). Je to “jazero malých vtáčikov“ ako aj znie preklad jeho mena a patrí k najkrajším jazerám rovníkovej Afriky. Je v nadmorskej výške takmer 2000 m.n.m a je vhodné aj na kúpanie. V jeho okolí žije silná komunita poľnohospodárov, ktorá veľmi poctivo obrába pôdu.

8.deň – Mburo NP

V tento deň sa vydáme k ďalšiemu jazeru Mburo. Po obede si v lodgi oddýchneme, aby sme popoludní mohli vyraziť na safari. V tomto národnom parku budeme vidieť iné zvieratá ako v Queen Elizabeth, a to konrétne zebry, antilopy Impala, ďalej tiež známe byvoly a viac ako 200 druhov vtákov.

9.deň – Návrat do Entebbe

Počas rannej pešej safari na cca 2 hodiny sa za sprievodu rangera pozrieme na zvieratá z inej perspektívy a vypočujeme si množstvo zaujímavostí o nich od človeka, ktorý v parku trávi každý deň. Následne vyrazíme smerom ku Entebbe so zastávkou na obed v reštaurácii blízko rovníka a popoludnie strávime na brehu Viktorinho jazera, kde si môžeme vychutná kávu a jedlo. Následne už budeme pokračovať smerom na letisko s nočným odletom späť do Prahy.

10.deň – Prílet do Prahy

CENA SAFARI na 8 nocí: 3.485€

Cena zahrňuje:

Letenku na trase Praha – Entebbe – Praha v najnižšej triede v cene max. 800€, vrátane dane a poplatku za batožinu
1x ubytovanie v Entebbe po prílete – Papyrus Guest House alebo lodžie rovnakej kvality

1x ubytovanie pri národnom parku Kibale – Turaco Treetops (4*plus) alebo lodžie rovnakej kvality
2x ubytovanie v národnom parku Queen Elizabeth – Elephant Hab Lodge (4*plus) alebo lodžie rovnakej kvality
2x ubytovanie v oblasti Bwindi – Ichumbi Gorilla Lodge (4* plus) alebo lodžie rovnakej kvality
1x ubytovanie pri jazere Bunyonyi – Bird Nest Resort  (4*plus) alebo lodžie rovnakej kvality
1x ubytovanie pri jazere  Mburo – Mpogo Lodge (4* plus) alebo lodžie rovnakej kvality
Doprava terénnym safari vozidlom 4×4 iba pre našu skupinu, vstupy do národných parkov, český sprievodca, safari v oblasti jazera Mburo, v Queen Elizabeth, Ishasha (časťt parku Queen Elizabeth), povolenie k návšteve šimpanzov, plná penzia počas pobytu (začíná raňajkami prvný deň, končí obedom posledný deň), anglicky hovoriaci vodič –sprievodca s licenciou, zdravotné poistenie, zákonné poistenie CK pre prípad úpadku

Cena nazahrňuje:

Povolenie k návšteve goríl (700 USD/osoba – 665€/osoba)
Víza (vybavujú sa elektronicky, cena na vyžiadanie), pripoistenie, nápoje v ubytovacích zariadeniach, osobné výdavky, sprepitné pre sprievodcov

Zájazd na safari organizujeme v spolupráci s českom CK MARCO POLO, kde transfer ZH – Praha,letisko a späť zabezpečuje Snami Tour, s.r.o v cene 70€/osoba.

V prípade záujmu o zájazd na safari vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vaše nástupné miesto
GDPR súhlas
VŠEOBECNÉ PODMIENKY súhlas