Hrebeňovkou Malej Fatry, výstup na Veľký Kriváň, sobota 24.6.2023

Hrebeňovkou Malej Fatry, výstup na Veľký Kriváň, sobota 24.6.2023

Malá Fatra je v rámci Slovenska najzápadnejšie rozprestierajúcim sa vysokohorským pohorím. Po Vysokých, Nízkych a Západných Tatrách a takisto Oravských Beskydách je piatym najvyšším horstvom Slovenska.  Veď až deväť z jej vrcholov meria nad 1500m.n.m, no a ten najvyšší Veľký Kriváň presne 1708m.n.m.

Cez jeho sedlo vedie hrebeňová trasa s viacerými možnými obmenami. My sa tentokrát vyberieme tou, ktorá nesie pracovný názov Cez Kriváne, z čoho už jasne vyplýva, že neminieme ani nižšieho brata Veľkého Kriváňa, Malý Kriváň.

Cestu na samotný hrebeň si uľahčíme lanovkou na Snilovské sedlo a získame tým nielen viac času na prechod hrebeňom, ale aj dostatok fyzických síl. Cena jednosmernej jazdy je 14,50€/seniori +60 12,50€/deti -12r 10,50€ pri kúpe cez E-shop TU.

POPIS TÚRY:

Prechodová túra začína na Snilovskom sedle kde sa vyvezieme lanovkou, odtiaľ vystúpame na Veľký Kriváň a následne pokračujeme hrebeňovkou smerom na Pekelník, Sedlo Bublen, Malý Kriváň, Sedlo Priehyb, Sedlo Vráta, Biele Skaly, Suchý, Chata pod Suchým, Starhrad až do Nezbudskej Lúčky.

NÁROČNOSŤ TRASY:

Trasa je celkovo dlhá 16km a zvládnuť by sme ju mali za 6,5hod + prestávky na vyhliadkach a na chate. Prevýšenie na trase je 540m. Trasa je vďaka vyvezeniu sa lanovkou viacmenej zostupná, nutné však upozorniť, že samotný zostup je 1700m, čo môže byť záťažou na kolená.

Alternatívou je aj možnosť zakúpenia si obojsmerného lístka na lanovku a absolvovanie hrebeňovky na kratšom úseku.

CENA VÝLETU: 32€

zahŕňa prepravu a sprievod, nezahŕňa lístok na lanovku

V prípade Vášho záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená