Tropicarium a ZOO v Budapešti, sobota 3.6.2023, predb. obsadené

Tropicarium a ZOO v Budapešti, sobota 3.6.2023, predb. obsadené

Ako často máte možnosť zažiť atmosféru tropického pásma a na vlastné oči vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí? To všetko a oveľa viac sa dá pozorovať v podmorskom svete vybudovanom v Tropicariu na okraji mesta Budapešť.

Celý komplex atraktívneho morského akvária vybudovaný na rozlohe 3000 m² je vybavený špičkovou japonskou technológiou kde celý chod komplexu riadi počítačový program. O živé tvory sa stará tím 25-30 špecialistov, akými sú biológovia, veterinári a ošetrovatelia.

Hlavnou atrakciou tohto podmorského sveta je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16cm hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať veľkých dvojmetrových tigrých či hnedých žralokov, pôvodne žijúcich na Floride. Patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov na svete.

Ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom je imitovaná skutočná tropická klíma. Medzi obrovskými porastmi sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí a na aligátorov začne počas 2 minút padať vlažný tropický dážď. Počas dažďa všetci obyvatelia pralesa náhle ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok. Okrem aligátorov tu nájdeme viaceré tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15-20cm), hady, jaštery a pavúky.

Zoologická a botanická záhrada mesta Budapešť je jednou z najstarších ZOO na svete. Brány otvorila 9. augusta 1866. Z dnes existujúcich novodobých zoologických záhrad na svete je len 24 starších, ostatných viac než 1000 bolo otvorených neskoršie. V budapeštianskej ZOO nájdeme viac ako 1000 druhov živočíchov a 3500 rastlinných druhov.

Vstupné do Tropicaria (dospelý 3600HUF/9,60€; deti 4-18r. 2800HUF/7,40€, do 4rokov grátis)

Vstupné do ZOO (dospelý 3300HUF/8,80€; deti 2-18r. 2200HUF/5,90€)

V prípade záujmu je možnosť namiesto návštevy ZOO absolvovať poobedňajšiu komentovanú prechádzku centrom Budapešti.

CENA VÝLETU: 45€/osoba

zahŕňa prepravu tam a späť, sprievodcovské služby

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená