Dolomity di Brenta – za enogastronomickými zážitkami, 18.-22.10.2023 (str-ne)

Dolomity di Brenta – za enogastronomickými zážitkami, 18.-22.10.2023 (str-ne)

Trentino – Alto Adige je najsevernejší taliansky región obklopený masívom Dolomitov, ktorý v minuLosti patril pod Rakúsko-Uhorsko. Minulosť je tak úzko prepojená aj s našou krajinou. Príroda je v Trentine miestami absolútne nedotknutá a nájdeme tu miesta, pri ktorých sa často tají dych. Údolie Val di Non je známe vďaka svojim nekonečným jablkovým sadom s výhľadmi na Dolomity di Brenta.

Do tejto časti Talianska sa vyberieme aj my, tentokrát nie za turistikou, ale kultúrou a enogastronomickými zážitkami, ktorých vie toto miesto ponúknuť viac než dosť. Zájazd je preto určený nielen pre milovníkov prírody, ale aj tých ktorí vedia oceniť chuť dobrého jedla a pitia. Práve tu sa nám naskytne množstvo príležitostí ochutnať najlepšie miestne produkty a pritom odhaliť tajomstvá ich výroby a samozrejme výhodne si ich nakúpiť.

PROGRAM:

1.deň:

Po príchode ubytovanie sa a prechádzka mestečkom Cles, kde sa nachádza panoramatická terasa s výhľadom na malebné jazero Santa Giustina.

2.deň:

Prehliadka priehrady na jazerom Santa Giustina, prechádzka po chodníku nad historickým vodovodom v skalách v mestečku Sanzeno, návšteva kláštora San Romedio, exkurzia závodu Ciderárne (muštárne) a pivovaru Sidreria Maria Lucia Melchiori – degustácia a obed.

Po obede prehliadka zámku Castel Thun.

3.deň:

Návšteva prírodného parku Adamello di Brenta a prechádzka okolo jazera Lago di Tovel, ktoré je skutočnou perlou Trentina. Nazývané je aj Červeným jazerom podľa riasy, ktoré spôsobovala červenanie vody v jazere. Po obede navštívime centrum Mondo Melinda, kde objavíme nezameniteľné chute jabĺk značky Melinda. V závode CoCea, ktorý je jeden zo siedmych top baliarní Melinda sa dozvieme všetko o spôsobe pestovania, metódy zberu a fázach spracovania jabĺk. Súčasťou závodu je aj Golden Theatre, čo sú najväčšie podzemné sklady jabĺk na svete, vytesané do skál 300m pod povrchom.

Podvečer nás už bude čakať malá prechádzka okolo dvoch jazierok Due laghi di Coredo.

4.deň:

Prehliadka Múzea ľudových tradícií a umenia ľudí z Trentina, ktoré je jedným z hlavných talianskych múzeí ľudových tradícií a jedno z vôbec najkomplexnejších a najväčších svojho druhu. Jednou zo zaujímavostí je, že zakladateľom tohto múzea bol režisér, maliar a tvorca animovaných postavičiek Jan Šebesta, ktorý mal československé korene.

Po prehliadke sa presunieme do dedinky Mezzocorona, nad ktorou sa týči rovnomenná hora Monte di Mezzocorona. Tá je nielen oázou mieru a kľudu, ale aj miestom na lákavý obed. Pri cieľovej stanici lanovky sa rozprestiera panoramatická terasa, z ktorej je prekrásny výhľad na údolie Adige v Trentine. Poobede navštívime vinársky závod Cantina Rotari, ktorý patrí medzi producentov odrody vína Chardonnay a Pinot Nero na svahoch Trentina. Je to moderné vinárstvo rešpektujúce prírodu a roky zasväcuje klasickej metóde výroby elegantných a rafinovaných šumivých vín. Po prehliadke nás bude čakať ochutnávka štyroch druhov vín s chuťovkami v štýle Finger food.

5.deň:

Odchod domov

UBYTOVANIE:

Antica Residenza de Poda je rodinný penzión, ktorý sa nachádza v charakteristickej vidieckej dedinke s výhľadom na hory. Ponúka jednoduché ubytovanie, izby a apartmány, v príjemnom prostredí s raňajkami v cene a s možnosťou využitia kuchynky a spoločenskej miestnosti. 

STRAVA:

4 x raňajky formou bufetu, 1 x večera

CENA VÝLETU: 559€

zahŕňa prepravu 9-miestnym autom, ubytovanie na 4 noci, turistickú daň 1,50/deň, 4x raňajky, 1x večera, sprievod taliansky hovoriacej Veroniky, ktorá tam žila niekoľko rokov a ktorá nás zavedie aj na málo frekventované a neznáme miesta

V prípade Vášho záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená