Orlie skaly v Malých Karpatoch

Orlie skaly v Malých Karpatoch

Nevysoké kopce, zato nádherné výhľady. To sú iba dve z mnohých predností, ktorými nás oblasť Malých Karpát priťahuje. Tentokrát sme vybrali miesto, o ktorom sme už viackrát počuli, ale ešte ani raz nenavštívili. Prišiel čas zmeniť to.

Vyberieme sa do Trnavského kraja, konkrétne do obce Prašník, neďaleko ktorej sa nachádzajú dve atraktívne turistické lokality, ktoré sú zároveň aj vyhlásené za prírodné pamiatky. Ide o Malú a Veľkú Pec – skalný útvar a jaskyňu.

A aby sme neobišli ani spomínané skalné vyhliadky, cestou neminieme Orlie skaly, ktoré sú súčasťou prírodnej rezervácie a ochrany územia.

Keďže túru by sme mali prejsť za štyri hodiny, zostane nám ešte dostatok času na krátku prehliadku neďalekého mesta Piešťany alebo Vrbového, rodiska Mórica Beňovského.

POPIS TRASY:

Prašník – Malá Pec – Veľká Pec – Orlie skaly – Náučný chodník Šterusy – prechodová trasa dlhá 12km a zvládnuť by sme ju mali za 4 hodiny + prestávky na vyhliadkach. Prevýšenie na celej trase je necelých 400m, čo je prijateľné pre všetkých turistov.

CENA VÝLETU: 25€

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená