Medvedia hlava a Matka Božia v Slovenskom raji

Medvedia hlava a Matka Božia v Slovenskom raji

Slovenský raj sme si už po minulé roky prešli doslova krížom-krážom. Aj keď sú pre tento národný park charakteristické väčšinou tiesňavy s vodopádmi, pochváliť sa môže aj vyhliadkami. A nemám na mysli iba frekventovaný Tomášovský výhľad.

Vo východnej časti Slovenského raja, ktorý je snáď najmenej navštevovaný sa nachádza hneď niekoľko očarujúcich vyhliadok nielen na panorámu Slovenského raja, ale aj na v diaľke stojacu Kráľovu hoľu s Kráľovou skalou.

Jedná sa o kopec Medvedia hlava a horu Matka Božia s naozaj výnimočným výhľadom. Vedú sem chodníky z Čingova, Spišskej Novej Vsi a Novoveskej Huty. My sa vyberieme najkratšou cestou z Novoveskej Huty po chodníku Arnošta Guldana, ktorý bol priekopníkom v značení turistických trás a pokračovať budeme cez Bikšovu lúku a neskôr popri Hornáde až do Čingova.

POPIS TRASY:

Novoveská Huta – Chodník Arnošta Guldana – Medvedia hlava – vyhliadka Matka Božia – Bikšova lúka – Lesnica, ústie – Čingov

NÁROČNOSŤ TRASY:

Prechodová trasa je dlhá 15km a prejsť by sme ju mali za 4,5hod + prestávky na vyhliadkach. Prevýšenie na trase je 507m, čo sa považuje za stredne náročnú trasu. Chodníky vedú lesným terénom bez rebríkov a stupačiek.

CENA VÝLETU: 35€

zahŕňa prepravu a sprievod

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená