Stretnutie turistov a priateľov turistiky

Stretnutie turistov a priateľov turistiky

Aj Vy to tak máte, že pri rozprávaní nejakého zážitku, situácie alebo udalosti, keď potrebujete opísať dobu kedy sa odohrala, vyslovíte slovné spojenie – to bolo ešte pred koronou – ? Niekedy mi príde až smiešne, že história nášho sveta sa nebude datovať už iba na pred našim letopočtom a nášho letopočtu, ale pribudnú aj časy pred koronou, cez koronu a po korone 🙂

Aj pri písaní tejto pozvánky je toto konštatovanie úplne na mieste.

Áno, bolo to presne 4.1.2020 v už spomínaných časoch pred koronou, kedy sme sa naposledy stretli my všetci, ktorých spojila láska k prírode. Bol to už piaty ročník nášho stretnutia, alebo aj výročníka či výročnej alebo plenárnej schôdze, ako to viacerí z vás v rámci recesie pomenovali. Vtedy sme ani len netušili čo príde o pár mesiacov a ani o pár najbližších rokov. Čo príde o tých ďalších pár mesiacov a najbližších pár rokov netušíme ani teraz. A to je dobre, pretože táto nevedomosť nás učí žiť svoj vlastný život tu a teraz, žiť pre prítomný okamih a vychutnávať si ho so všetkým čo nám prinesie. Učí nás vďačnosti za všetko čo nám bolo umožnené doteraz prežiť a zažiť. A naozaj, stačí sa iba nachvíľu zastaviť a obzrieť za seba.

Možno okrem svojho súkromného života uvidíte rovnako ako aj ja množstvo priateľov stojacich vôkol seba. Priateľov, z ktorých každý jeden je iný a svojim spôsobom jedinečný, napriek tomu si jeden druhému dokážu darovať kúsok zo svojho drahocenného voľného času.

Ak to tak cítiš aj Ty, priateľ náš, prijmi pozvanie na:

6. ročník stretnutia turistov a milovníkov turistiky,

ktorý sme naplánovali na sobotu 12. novembra 2022.

Okrem samotného stretnutia pre vás všetkých pripravujeme aj zaujímavý program s hudbou, tombolou, tortou a občerstvením v podobe tradičného ruského jedla boršču, ktorý sa bude variť priamo na mieste.

Stretáva sa: v kultúrnom dome v Dolnej Trnávke (predbežne)

Začína sa: o 17:00 hod

Podáva sa: tradičný ruský boršč, tradičné slovenské chlebíčky a ako dezert torta + môžete doniesť vlastnoručne upečené koláče, príp. slané pečivo

Pije sa: domáce ríbezľové víno + každý čo si donesie podľa vlastnej chuti

Tancuje sa: na všetky žánre podľa želania

Oblieka sa: to, v čom sa cítite najlepšie, ale turistické oblečenie tentokrát nechajte doma 🙂

Dopravuje sa: z okolia Žiaru nad Hronom a Žarnovice našim autobusom, príp. individuálne

Platí sa: predbežne 25€/osoba

Žrebuje sa: 3. cena: jednodňový výlet podľa vlastného výberu v rámci SK, 2. cena: poukážka na výber akéhokoľvek výletu v celkovej hodnote 50€ a 1. cena: poukážka na výber akéhokoľvek výletu v celkovej hodnote 100€, všetky z ponuky Snami Tour, cena tombolového lístka je 2€

Do tomboly samozrejme môže prispieť ktokoľvek a s čímkoľvek, čo by mohlo potešiť ostatných. Výťažok z tomboly darujeme tak ako každý rok škole pre pohybovo a mentálne postihnuté deti v Novej Bani, kam chodí aj náš sused Jakubko Chorvát. Naposledy sa nám podarilo vyzbierať celkom slušnú sumu.

Je jedno, či na výlety s nami chodievate pravidelne, či sporadicky. Je jedno či sme sa videli iba jedenkrát alebo vôbec. Dôležité je, že máme tú príležitosť stretnúť sa, dobre sa zabaviť i najesť a zahriať srdce prispením na dobrú vec.

Každopádne, my sa na Vás všetkých už teraz tešíme 😉

Objednávka miesta pri stole:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená