Od hradu Pajštún ku hradu Biely Kameň v Malých Karpatoch

Od hradu Pajštún ku hradu Biely Kameň v Malých Karpatoch

Malé Karpaty sú pohorím, odbornejšie stredohorským pásmom, ktoré sa tiahne od bratislavského Devína až po územie okresu Nové Mesto nad Váhom. Najvyšší vrch Záruby dosahuje výšku sotva 800m, čo dáva tušiť že miestna turistika je tu skôr vychádzková ako vysohorská, zato o nič menej zaujímavá. Okrem výhľadových kopcov tu nájdeme aj množstvo krasových jaskýň, vyvieračiek, dokonca i menší vodopád.

Príjemným osviežením túr bývajú aj zrúcaniny hradov, ktorých tu nájdeme naozaj veľké množstvo. Takmer všetky sú navzájom poprepájané turistickými trasami, čo pri správnom naplánovaní trasy umožní vidieť a navštíviť ich hneď niekoľko v jeden deň.

Tak ako v prípade túry smerujúcej zo Stupavy na hrad Pajštún, Dračí hrádok a so záverom na hrade Biely Kameň vypínajúceho sa nad Svätým Jurom.

TRASA:

Stupava, park s kaštieľom – hrad Pajštún – Dračí hrádok – Biely Kríž – hrad Biely Kameň – Svätý Jur

NÁROČNOSŤ TRASY:

Jedná nenáročnú turistickú trasu vedúcu cez lesy a lúky s viacerými miestami na oddych a občerstvenie. Prechodová trasa je dlhá cca 15km, trvá 5 hodín a má prevýšenie 560m, čiže je určená aj pre menej zdatných turistov.

CENA VÝLETU: 29€

V prípade záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
« 17.11.2020 » Pajštún, Dračí hrádok, Biely Kameň