Vianočná Praha a hrad Konopiště

Vianočná Praha a hrad Konopiště

Praha je svetovo známou metropolou a vo všeobecnosti sa považuje za jedno z najkrajších miest Európy. Často sa objavuje aj v rebríčku desiatich najnavštevovanejších miest na našom kontinente. Vyniká nielen bohatstvom gotických, renesančných a barokových pamiatok, ale významné zastúpenie tu má aj architektúra 19. storočia či súčasného obdobia. Miestne múzeá a galérie prekypujú množstvom umeleckých diel a historické centrum mesta je od roku 1992 na Zozname UNESCO.

Našim hlavným zámerom však bude okrem návštevy najznámejších miest, ktoré samotnú Prahu charakterizujú aj účasť na prebiehajúcich vianočných trhoch, ktoré sa rovnako tak považujú za jedny z najkrajších. Svedčia o tom girlandami ozdobené a množstvom svetiel a svetielok vyzdobené námestia, preplnené stánkami s horúcim punčom a inými pre Vianoce typickými dobrotami.

PROGRAM:

1.deň: celodenná prehliadka mesta – Václavské námestie (vianočné trhy), pasáž Lucerna, Prašná věž, Staromestské námestie s Orlojom (vianočné trhy), Karlův most, Malá Strana, Hradčany (vianočné trhy) – tam kde to bude vhodné využijeme jazdu metrom

2.deň: Malvazinky – hrob K.Gotta, cestou späť domov zastávka na zámku Konopiště

UBYTOVANIE:

dvojlôžkové izby s raňajkami v penzióne Rodos – Café

CENA VÝLETU: 149€

zahŕňa prepravu, ubytovanie s raňajkami na jednu noc a sprievod po meste

nezahŕňa vstupenku do zámku (240CZK), lístok na metro (110CZK)

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
« 16.-17.10.2021 » Praha, Karlštejn
Praha,Karlštejn/2.12.2017