Výstup na Schneeberg

Výstup na Schneeberg

Snežná hora ako Rakúšania nazývajú Schneeberg je najvyšším pohorím Dolného Rakúska. Má dvojitý vrchol, pričom ten vyšší Klosterwappen meria 2.076m. Druhý vrchol Kaiserstein je iba o pár metrov nižší.

Na samotný vrch, vlastne oba vedú tri možné trasy rozdelené podľa obtiažnosti. My sme pre Vás vybrali trasu nenáročnú a časovo prijateľnú tak, aby sme si túru hrebeňmi mohli patrične a bez zbytočného náhlenia vychutnať.

Našim východzím miestom bude dedinka Losenheim(871), vzdialená od Bratislavy necelé dve hodiny. Úvodné takmer 400m stúpanie na prvý hrebeň ku chate Edelweiss Hütte(1210) si skrátime použitím sedačkovej lanovky, ktorá nám ušetrí zhruba hodinu času. Od chaty už budeme stúpať červenou značkou po zaujímavých úsekoch, striedajúc tie jednoduchšie s ťažšími, ktoré sú zabezpečené reťazmi. Po dvoch hodinách sa dostaneme na prvý vrch Kaiserstein(2061). Budeme míňať neďaleko stojacu chatu Fischer Hütte(2049), od ktorej nás už bude od samotného Schneebergu deliť iba 40 minút po pohodlne uberajúcej sa širokej ceste.

Keďže sa jedná o prechodovú túru, zo Schneebergu(2076) budeme pokračovať v ceste ďalej, klesajúc približne o 700m smerom ku ďalšej chate Kienthaller Hütte(1300), ktorá je situovaná pod vrchom Turmstein(1416). Do cieľa našej túry nás bude čakať ešte posledný zostup dolinou, ďalších 800m popri tiesňave Weichtalklamm ku poslednej chate s názvom Weichtal Haus(653).

POPIS TRASY:

v texte

NÁROČNOSŤ TRASY:

Trasa je dlhá celkovo 11km, ktoré by sme mali zvládnúť za 6 hod plus prestávka na chate Fischerhutte. Trasa vedie lesom, neskôr skalnatým terénom, ktorý je na niektorých miestach kvôli bezpečnosti prechodu zaistený reťazami. Prevýšenie je na vysokohorskú túru relatívne nízke 852m, upozorňujem však na náročný zostup takmer 1500m, čo môže byť ťažko zvládnuteľné pre ľudí s bolesťami kolien. V prípade potreby je možnosť namiesto turistiky smerom dolu využiť pozemnú lanovú dráhu (33€) https://www.schneebergbahn.at/

CENA VÝLETU: 39€

zahŕňa: prepravu a sprievod

nezahŕňa: jednosmerný lístok na lanovku: 10,50€, prípadne na pozemnú lanovú dráhu

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená

SCHNEEBERG/DOLNÉ RAKÚSKO/1.7.2018