Okolím Južných Čiech a Šumavy, 22.-24.7.2022 (pia-ne)

Okolím Južných Čiech a Šumavy, 22.-24.7.2022 (pia-ne)

Centrom našich turisticko-poznávacích potuliek bude mestečko Vimperk, ležiace v údolí rieky Volyňky na úpätí pralesa Boubína. A keďže Boubínsky prales je súčasťou národného parku Šumava, Vimperk sa považuje za akúsi bránu do tejto čarokrásnej chránenej oblasti.

Keďže sú Južné Čechy bohaté na prírodné, kultúrne a historické pamiatky, Boubínsky prales nebude jediný, ktorý na našom trojdňovom výlete navštívime. Piatkový večer venujeme prehliadke historického mesta Vimperk, sobota bude patriť celodennému výletu pralesom a v nedeľu, cestou domov navštívime nám všetkým dobre známe Hoštice.

Hneď ako prekročíme koľajnice pred samotnou obcou, vybaví sa nám nezabudnuteľná scénka z filmu, keď vetchá starenka uteká neprirodzene rezkým behom, aby stihla prichádzajúci vlak, ktorý mimochodom „nezastavuje, má zpoždení“.

Po zaparkovaní a vystúpení z auta sa razom cítite ako aktér kultového filmu. Kaštieľ so záhradou, kde sa odohrala známa bitka a “pár facek”, brána domu Škopkových pred ktorou ako by ste videli Ružičkovú v bojovnom postoji s rukami vbok a nechýba ani legendárne jézedé, ktoré dostalo meno JZD Šimona Pláničky. A tam, v budove pripomínajúcej veľkú maštaľ, sú umiestnené filmovým fanúšikom dobre známe rekvizity: posteľ Škopkových, v ktorej sa odohrávali vtipné dialógy, Vencova Jawa 350 a dokonca si môžete vyskúšať ako sa leží na babičkinej posteli na kolieskach….

PROGRAM:

piatok: príchod do Vimperku, ubytovanie sa a večerná prehliadka mesta

sobota: turistika cez Boubínsky prales, príp. zúčastnenie sa na prehliadke a trial súťaži RC modelov s účasťou Ľuboša a jeho vymakanej “mašinky”

nedeľa: Hoštice, prehliadka filmovej dedinky

UBYTOVANIE:

stanový tábor v areáli Vodník vo Vimperku, prípadne v penzióne vo Vimperku

STRAVA:

z vlastných zásob alebo priamo v areáli Vodník, príp. v reštauráciách vo Vimperku, podvečerná opekačka v stanovom tábore

CENA VÝLETU:

149€ – ubytovanie vo vlastnom stane

199€ – ubytovanie v penzióne

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená