« 2.-4.5.2022 » Krakow, Zalipie, Wieliczka

« 2.-4.5.2022 » Krakow, Zalipie, Wieliczka

Zakaždým ma fascinuje a zároveň prekvapí fakt, ako turistika dokáže nielen prispieť k zdraviu človeka ale ruka v ruke rozšíriť aj jeho vedomostný obzor. A spojiť príjemné s užitočným sa nám podarilo aj na našom poslednom výlete k našim severným susedom.
To že je Poľsko akýmsi centrom európskeho katolicizmu a židovstva je všeobecne známe, ale že jeho obyvatelia velebia svojich národných hrdinov tak ako žiadny iný národ, to už vie málokto.
O tomto fakte sme sa mohli presvedčiť pri našom poznávacom výlete do mesta Krakow, v ktorom sme strávili úžasné tri dni. Okrem tzv. povinnej jazdy Wieliczka, Wawel, Zalipie sme si odbehli i na krátku turistiku, pričom sme sa vôbec nemuseli vzďaľovať od mesta. Bývalý kameňolom Zakrzówek, raj potápačov a miesto piknikov, no a mohyly (umelo navŕšené kopce) prístupné vydláždenými chodníkmi až ku ich vrcholu. Aj takto môže vyzerať turistika v druhom najväčšom meste Poľska, ktorá vás vďaka množstvu informácií prirodzenou a nevtieravou formou oboznámi s bohatou históriou krajiny, jej dejateľmi a dôležitými udalosťami počas jej vývoja.