Jazda horehronskou cyklodrezinou

Jazda horehronskou cyklodrezinou

Mnohí z nás si pod pojmom drezina predstavia vozík pohybujúci sa po koľajniciach, ktorý sa do pohybu uvádza ľudskou silou v podobe pumpovania sťaby starých hasičských striekačiek. V podstate je to pravda, pretože dreziny sú koľajové vozidla, ktoré v minulosti slúžili na dopravu ľudí, či materiálu. Drezinami sa často prepravovali aj lesnícki robotníci ku miestu svojej práce.

Ale to už je minulosť. Mnoho železničných a nielen úvraťových trás je dnes už nefunkčných, preto sa pár nadšencov rozhodlo využiť trate ku prospechu turizmu a sprístupnilo ich prostredníctvom jázd na cyklodrezine.

Cyklodrezina je ľahké koľajové vozidlo, poháňané silou na princípe bicyklovania a ktoré sa pohybuje po úzkokoľajovej trati. Na Slovensku je takto sprístupnených niekoľko tratí, my sme pre vás vybrali tú, ktorú sme si aj sami otestovali.

Jedná sa o 9km dlhú trať so štartom v Hronci a s cieľom v Čiernom Balogu. Trať vedie nádherným kútom Horehronia popri krásnych meandroch Hrončianskej doliny.

A ak sa bojíte, že na drezinu nemáte dostatočnú kondičku, žiadne strachy. Aj keď drezina nemá prevodové stupne ako bicykel, pedálovanie nie je až tak fyzicky náročné, aby ho nezvládol dospelý človek, či staršie dieťa.

Cyklodrezina je určená pre 4 osoby (2-3 dospelí a jedno dieťa do 150cm), poháňajú ju dve osoby, ktoré sedia ako na klasickom bicykli a pedálujú. Dve osoby sedia na samostatných miestach a iba sa vezú. Každé sedadlo je opatrené bezpečnostnými pásmi. Počas jazdy sú možné prestávky a prípadná výmena osôb pri pedálovaní. Drezina je vybavená košíkom na odloženie si ľahšej batožiny.

CENA VÝLETU: 49€

zahŕňa: prepravu autobusom, jazdu na cyklodrezine

V prípade záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená