Radhošť, Radegast a stezka Valaška v Beskydách

Radhošť, Radegast a stezka Valaška v Beskydách

Územie Česka a Slovenska síce rozdeľuje 250km dlhá kolmá hranica, ale čo naopak spája naše dve bratské krajiny sú pohoria. Od juhu sú to Biele Karpaty, smerom do stredu Javorníky a na severe spájajú obe krajiny Moravsko-sliezske Beskydy. Oblasť je súčasťou českej CHKO Beskydy a našej slovenskej CHKO Kysuce.

Najvyšším vrchom Moravsko-sliezskych Beskýd je Lysá hora (1323m) a spomedzi ďalších turisticky atraktívnych vrchov treba spomenúť Radhošť (1129m) a Radegast (1106m). A to, že sa jedná o naozaj zaujímavé výletné ciele potvrdzuje aj fakt, že tu bol vybudovaný drevený vyhliadkový chodník, najvyššie položený svojho druhu v Európe. Na jeho výstavbu bolo použitých neuveriteľných 839kg skla a tak si viete predstaviť ten zážitok a zároveň adrenalín (vysoko bezpečný), ktorý zažijete pri prechádzke po ňom.

Na samotnú vyhliadku, ktorá nesie meno Valaška, sa dá úplne ľahko dostať aj lanovkou, takže je prístupný naozaj pre všetky vekové kategórie.

Program pre turistov:

Rožnov pod Radhoštem, ATC – Cyrilometodějská stezka – Pod chatou Mír – Černá hora – Velká Polana – Radhošť – Radegast – Poustevny – stezka Valaška – Ráztoka, parkovisko – 12,9km/5hod/ 737m prevýšenie

Program pre neturistov:

Rožnov pod Radhoštem – prehliadka Drevené mestečko, Valašska dedina, Jurkovičova rozhľadňa – presun autobusom ku lanovke smerom na Poustevny – stezka Valaška

Spiatočný lístok na sedačkovú lanovku: 250CZK, deti do 12 a seniori 65+ 200CZK)

Vstupné na stezku Valaška: dospelý 260CZK, deti do 14rokov a seniori 65+ 200CZK

Vstupné do Valašského múzea v prírode: 80CZK, 60CZK seniori a 40CZK deti

CENA VÝLETU: 39€

zahŕňa: prepravu, sprievod na túre

nezahŕňa vstupné na lanovku, stezku a do múzea

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená