Termy Bukovina, Przełom Białki, Zakopané, pripravujeme

Termy Bukovina, Przełom Białki, Zakopané, pripravujeme

To, že pobyt v kúpeľoch odstraňuje mnohé zdravotné neduhy je všeobecne známe a rovnako tak aj fakt, že po chorobách sa telo práve vďaka nim zotaví rýchlejšie.

Keď sa k týmto nesporným benefitom pridá i prostredie, do ktorého sú kúpele osadené, ďaleko od ruchu miest a v tesnej blízkosti hôr, okrem fyzického zotavenia si domov odnášate i pohodu psychickú.

Takéto spojenie príjemného s užitočným nájdeme v maličkej turistickej dedinke na severe Poľska v Tatranskej Bukovine. Práve tu sa nachádzajú kúpele, ktoré prostredníctvom svojich vnútorných i vonkajších bazénov poskytujú relaxačný kúpeľ v zdraviu prospešnej termálnej vode.

Jej teplota sa pohybuje od 30 do 38 °C a vďaka obsahu sodíka, vápnika, chlóru, draslíka, síry, horčíka a chrómu je výborným liečebným a rehabilitačným prostriedkom.

Zvyčajne na pobyt v kúpeľoch stačí nám osvedčených 3-3,5hod, preto výlet kombinujeme aj s inými aktivitami, tentokrát kratšou turistikou v oblasti Prielomu Dunajca na poľskej strane a návštevou neveľkého kopca nad Zakopaným, Gubalowkou.

Prvou zastávkou bude návšteva prírodnej rezervácie Prielom Bielej vody pod Krempachmi. Toto miesto sme prvýkrát navštívili pri návrate z nášho letného pobytu na Pieninách a boli sme naozaj očarení. Scenérie divokého Dunajca, ktorého tok lemujú skalné steny boli naozaj úchvatné. O to viac sa tešíme na zimnú verziu tejto scenérie.

Po výdatných kúpeľoch v už spomínanej Tatranskej Bukovine si cestou domov nenecháme ujsť večernú atmosféru turistického mestečka Zakopané. Na vrchu Gubalowka, ktorý stojí priamo nad ním vo výške 1123m.n.m  je od polovici decembra spustená atrakcia s názvom Kraina Światła.

Na kopci v bezprostrednej blízkosti stanice lanovky sú nainštalované trojrozmerné svetelné sochy, ktoré žiaria do okolia. Pre niekoho gýč, pre iného svet sťaby z rozprávky. Svietiaci jednorožec, soby so zapriahnutými kočom, vlak s vianočnou poštou a mnoho mnoho iných svetelných inštalácií. To všetko sa rozžiari spolu s prichádzajúcim zotmením.

PROGRAM:

07:00 hod odchod zo ZH (viď nástupné miesta v prihlasovacom formulári)

10:30 hod krátka prechádzka ku prírodnej rezervácii Biely Prielom (bez nutnosti fyzickej kondície)

12:00 hod pobyt v kúpeľoch Termy Bukovina (vstup na 3,5hod – 79PLN/16€, nad 60r. – 63PLN/13€)

16:00 hod výstup zubačkou na Gubalowku (27PLN/6€) – Kraina Światła (bezplatne)

17:30 hod odchod domov s príchodom najneskôr do 21:00hod

CENA VÝLETU: 39€

zahŕňa prepravu a sprievod, nezahŕňa vstupy

V prípade Vášho záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená