Snežný labyrint a kúpele Termy Bukovina

Snežný labyrint a kúpele Termy Bukovina

Hlavné zimné mesto Poľska. Aj tak nazývajú Zakopané domáci Poliaci. Nájdeme ho na opačnej strane našich Tatier a je rovnako ako naša Tatranská Lomnica či Starý Smokovec považované za centrum turistického ruchu a zimných športov.

V uliciach Zakopaného však vládne čulý turistický ruch po celý rok. Takmer 30-tisícové okresné mestečko nezaprie podnikateľského ducha svojich obyvateľov a prispieva tým k dynamike pripomínajúcej veľkú metropolu.

Mnohí považujú Zakopané za mesto gýča, ale ruku na srdce, kto z nás by sa nechcel pokochať pohľadom na ľudovými vzormi prečačkané ulice a výklady obchodov, na drevené domčeky s oku lahodiacou miestnou architektúrou. Na promenáde Krupowki ochutnať miestne serki z grila (grilované syry) či zahriať telo vareným vínom grzaniec (čítaj gžanec :-)), míňať konský povoz s pohoničom v goralskom kroji, či hodiť pár zlotých do klobúka pouličným „muzikantom“.  Skrátka, každý kto do poľského Zakopaného zavíta, očakáva že sa mu dostane všetkého, čo je pre toto mesto typické. A sklamaný rozhodne nebude.

V súvislosti so spomínaným podnikateľským duchom miestnych obyvateľov si netreba predstavovať iba stánky so suvenírmi či občerstvením na každom kroku. Turista bažiaci po zážitkoch si tu veru príde na svoje. Dôkazom toho sú menšie zábavné centrá a atrakcie pre deti, ale i väčšie projekty, ktoré sú svojou myšlienkou originálne a zároveň unikátne.

Medzi tie najväčšie turistické ťaháky určite patrí Śnieżny Labyrint v Snowlandii a Kraina Światła na Gubalowke. Obe atrakcie vyžadujú pre svoje zhotovenie množstvo práce a času a práve tu je ambícia a úsilie poľských aktivistov bezhraničná a zároveň obdivuhodná.

Prejsť sa labyrintom nám napriek zdanlivému blúdeniu v ňom zaberie sotva pol dňa, preto v rámci nášho výletu zavítame aj do neďalekej Tatranskej Bukoviny, kde sa nachádzajú jedny z najlepších kúpeľov v Podhalí.

To, že pobyt v kúpeľoch odstraňuje mnohé zdravotné neduhy je všeobecne známe a rovnako tak aj fakt, že po chorobách sa telo práve vďaka nim zotaví rýchlejšie. Keď sa k týmto nesporným benefitom pridá i prostredie, do ktorého sú kúpele osadené, ďaleko od ruchu miest a v tesnej blízkosti hôr, okrem fyzického zotavenia si domov odnášate i pohodu psychickú.

Takéto spojenie príjemného s užitočným nájdeme v maličkej turistickej dedinke na severe Poľska v Tatranskej Bukovine. Práve tu sa nachádzajú kúpele, ktoré prostredníctvom svojich vnútorných i vonkajších bazénov poskytujú relaxačný kúpeľ v zdraviu prospešnej termálnej vode.

No a do tretice máme program aj pre tých, ktorí by pobyt v kúpeľoch nahradili radšej aktívnym pohybom. V spomínanej oblasti Tatranskej Bukoviny je vyznačených niekoľko turistických chodníkov s úžasnými vyhliadkami na hrebeň poľských Tatier.

PROGRAM:

06:00 hod odchod zo ZH (nástupné miesta viď prihlasovací formulár)

09:30 hod návšteva Snežného labyrintu spolu s ostatnými atrakciami (snežný hrad, iglu so sochami zo snehu, mini ZOO – vstupné 67PLN/14eur, seniori, deti a študenti do 26rokov 53PLN/11,65€), prípadná sánkovačka na gumených člnoch – možnosť platiť aj platobnou kartou, príp. eurami

viac info nájdete na: http://www.snowlandia.pl/

13:00 hod presun autobusom do Tatranskej Bukoviny s návštevou kúpeľov Termy Bukovina (https://www.termybukovina.pl/en/) vstupné 95PLN/20,26€, seniori 60+ 75PLN/16€ – ceny sú uvedené za 3,5hod pobytu vo vnútorných a vonkajšich bazénoch – možnosť platiť platobnou kartou

13:00 hod alternatíva za pobyt v kúpeľoch – krátka turistika v okolí Tatranskej Bukoviny (10km/3hod/250m prevýšenie)

17:00 hod odchod domov s predpokladaným príchodom do ZH cca najneskôr do 21:00 hod

video nám poskytli naši priatelia, ktorí sa tohto výletu zúčastnili v roku 2020

CENA VÝLETU: 35

zahŕňa prepravu a sprievod

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
« 01.02.2020 » Zakopané, Snowlandia, Gubalowka