Snežný labyrint a Gubalowka v Zakopanom

Snežný labyrint a Gubalowka v Zakopanom

Hlavné zimné mesto Poľska. Aj tak nazývajú Zakopané domáci Poliaci. Nájdeme ho na opačnej strane našich Tatier a je rovnako ako naša Tatranská Lomnica či Starý Smokovec považované za centrum turistického ruchu a zimných športov.

V uliciach Zakopaného však vládne čulý turistický ruch po celý rok. Takmer 30-tisícové okresné mestečko nezaprie podnikateľského ducha svojich obyvateľov a prispieva tým k dynamike pripomínajúcej veľkú metropolu.

Mnohí považujú Zakopané za mesto gýča, ale ruku na srdce, kto z nás by sa nechcel pokochať pohľadom na ľudovými vzormi prečačkané ulice a výklady obchodov, na drevené domčeky s oku lahodiacou miestnou architektúrou. Na promenáde Krupowki ochutnať miestne serki z grila (grilované syry) či zahriať telo vareným vínom grzaniec (čítaj gžanec :-)), míňať konský povoz s pohoničom v goralskom kroji, či hodiť pár zlotých do klobúka pouličným „muzikantom“.  Skrátka, každý kto do poľského Zakopaného zavíta, očakáva že sa mu dostane všetkého, čo je pre toto mesto typické. A sklamaný rozhodne nebude.

V súvislosti so spomínaným podnikateľským duchom miestnych obyvateľov si netreba predstavovať iba stánky so suvenírmi či občerstvením na každom kroku. Turista bažiaci po zážitkoch si tu veru príde na svoje. Dôkazom toho sú menšie zábavné centrá a atrakcie pre deti, ale i väčšie projekty, ktoré sú svojou myšlienkou originálne a zároveň unikátne.

Medzi tie najväčšie turistické ťaháky určite patrí Śnieżny Labirynt v Snowlandii a Kraina Światła na Gubalowke. Obe atrakcie vyžadujú pre svoje zhotovenie množstvo práce a času a práve tu je ambícia a úsilie poľských aktivistov bezhraničná a zároveň obdivuhodná.

PROGRAM:

06:00 hod odchod zo ZH (nástupné miesta viď prihlasovací formulár)

09:30 hod návšteva Snežného labyrintu spolu s ostatnými atrakciami (snežný hrad, iglu so sochami zo snehu, mini ZOO – vstupné 67PLN/14eur, seniori, deti a študenti do 26rokov 53PLN/11,65€), prípadná sánkovačka na gumených člnoch – možnosť platiť aj platobnou kartou, príp. eurami

viac info nájdete na: http://www.snowlandia.pl/

13:00 hod krátka prechádza po cyklochodníku vedúcom pod hrebeňom pohoria Wielka Krokiew až do centra Zakopaného – 1:15hod/4km, prevýšenie 99m

15:00 hod prechádzka hlavnou ulicou Krupowki až ku údolnej stanici zubačky

15:30 hod nástup na zubačku smerujúcu na vrch Gubalowka (obojsmerný lístok cca 4,50€) – areál strediska Kraina Światła, pozri aj: https://youtu.be/Yy-UJaZi3x4

18:00 hod odchod späť domov s predpokladaným príchodom do ZH cca 21:00 hod

CENA VÝLETU: 35

zahŕňa prepravu, sprievod

Na prechod hranicami či vstupy do Snowlandie alebo na zubačku nie je potrebné žiadne potvrdenie.

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
« 01.02.2020 » Zakopané, Snowlandia, Gubalowka