Zakopané a kúpele Terma Bania v Białka Tatrzańska

Zakopané a kúpele Terma Bania v Białka Tatrzańska

Už Vás niekedy napadlo čo znamená skratka SPA? Skladá sa z troch latinských slov: sanus per aqua, čo v preklade znamená: vodou k zdraviu. V praxi sa výraz SPA najčastejšie spája práve s kúpeľmi, v ktorých sa nachádza liečivá termálna voda. A keďže vychytené maďarské kúpele máme už celkom dobre zmapované, na rad prišli tie poľské.

Vybrali sme si Podhalie, čo je oblasť nachádzajúca sa v južnej časti Poľska, na úpätí Vysokých Tatier a okrem atraktívneho horského prostredia  je celá popretkávaná termálnymi kúpeľmi.

Aby sme spojili príjemné s užitočným, pripravili sme pre Vás jednodňový výlet pozostávajúci z krátkej prechádzky mestečkom Zakopané s priľahlou horou Gubalowka a z návštevy jedných z najobľúbenejších kúpeľov v tejto oblasti: Terma Bania, ktoré kombinujú výhody aquaparku a termálnych kúpeľov. Vnútorné i vonkajšie bazény sú naplnené termálnou vodou, pričom teplota sa udržiava medzi 34 – 38 °C po celý rok (viac info: https://www.termabania.pl/

VSTUPNÉ:

4,5 hodinový vstup: 119PLN/25€, senior 60+ 109PLN/23€

platba možná aj platobnou kartou

PROGRAM:

05:50 hod-odchod zo ZH (viď prihlasovací formulár)

09:00 hod-príchod do Zakopaného, prechádzka po ulici Krupowki, Dom hore nohami, následne presun zubačkou na horu nad mestom Gubalowka (spiatočný lístok 4-6€)

14:30 hod-odchod do kúpeľov – štyri a polhodinový vstup

18:00 hod-odchod domov s približným príchodom o 21:30 hod

CENA VÝLETU: 35€

zahŕňa prepravu a sprievod

nezahŕňa vstupné do kúpeľov a lanovku na Gubalowku


V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená