Vianočná Viedeň a podzemné jazero Seegrote

Vianočná Viedeň a podzemné jazero Seegrote

Vianočné trhoviská vo Viedni sú rozmiestnené najmä v blízkosti významných turistických pamiatok, z čoho vyplýva že môžeme spojiť príjemné s užitočným.

Najväčšie a najznámejšie trhy sa nachádzajú pred mestskou radnicou na Rathausplatz. Vo viac ako 150 stánkoch si to môžete nakúpiť suveníry, čokoládové pochúťky nevšedných tvarov, drevené hračky, vianočné ozdoby, prírodnú kozmetiku a samozrejme aj vychýrený punč či tradičné rakúske dobroty. Stromy v blízkosti Radničného parku sú ozdobené tisíckami svetiel, čo iba umocňuje atmosféru nastávajúcich vianočných sviatkov.

Vianočné trhy pri cisárskom zámku Schönbrunn sa pýšia označením najromantickejšie. Každoročne sa tu koná bohatý program pre deti a remeselníci tu ponúkajú špeciálne “schönbrunnské” limitované edície svojich výrobkov.

Trh na Karlovom námestí je špecifický tým, že celá gastro ponuka má certifikát BIO. Odporúčané sú najmä špeciality „Raclette Brot“ s teplým alpským syrom a špeciálne varené víno zo Štajerska „Schilcher Glühwein“.

Vďaka veľkej katastrofe sa na juhu Dolného Rakúska neďaleko Viedne nachádza jedna z najimpozantnejších prírodných atrakcií sveta, jazerná jaskyňa Seegrotte.
V roku 1912 po odstrele vo vtedajšej sadrovej bani Hinterbrühl natieklo do chodieb a štôlní pod veľkým tlakom neuveriteľné množstvo vody. Prienikom vody sa vytvorilo obrovské jazero, ktoré je dnes najväčším podzemným jazerom v Európe.

Dnes máme možnosť zúčastniť sa jej prehliadky vrátane romantickej plavby na motorovej lodi po jazere, ktoré sa konajú denne v niekoľkých jazykoch a trvajú približne 45 minút. Cena vstupu pre dospelého je 18€, seniori 60+ 15€ a deti do 14r. 12€.

PROGRAM:

06:00 hod odchod zo ZH (ostatné nástupné miesta viď prihlasovací formulár)

10:30 hod návšteva jaskyne Seegrotte s plavbou po najväčšom podzemnom jazere

12:30 hod príchod do Viedne – prehliadka historického centra mesta a návšteva vianočných trhov na viacerých námestiach

17:00 hod odchod späť domov s predpokladaným príchodom približne o 20:00 hod

CENA VÝLETU: 45€

zahŕňa prepravu a sprievod po meste s komentovanou prehliadkou

nezahŕňa vstup do podzemnej jaskyne (ceny uvedené v texte)

V prípade záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená