Stovežatá Praha, Divadlo Kampa, Konopiště

Stovežatá Praha, Divadlo Kampa, Konopiště

Tam, kde sa od Vltavy oddeľuje jedno z jej umelých ramien Čertovka, vznikol jeden z jedenástich pražských ostrovov, umelý ostrov menom Kampa. Nachádza sa v pražskej mestskej časti Malá Strana a prístup naň je priamo z Karlovho mosta. Mnoho domácich ale aj turistov nazvalo toto miesto romantickou prechádzkou na ľavom brehu rieky Vltavy.

Ostrov Kampa nespomíname náhodou. V roku 2010 tu bolo založené divadlo rovnomenného názvu, síce malé, ale repertoárom veľmi pestré. Okrem detských a večerných programov ponúkajú aj predstavenia improvizačné, ktoré má pod palcom manžel riaditeľky divadla Jaroslav Dušek.

Mnohí ho poznajú ako herca viacmenej komediálnych filmov (Pelíšky), ale v roli improvizátora je dokonalý. Do svojho programu Duše K si pravidelne pozýva ľudí zaujímavých svojimi danosťami, prácou, či životným štýlom.

Okrem toho je v jeho repertoári niekoľko improvizačných šou ako Malá Vizita, Štyri Dohody či Piata Dohoda. Všetko sú to veľmi hodnotné predstavenia, ktoré nútia človeka zamyslieť sa a pouvažovať nad pravými hodnotami života. Samozrejme, ako je zvykom Jardy Dušeka, každé jeho predstavenie dokáže okoreniť správnou štipkou nevtieravého humoru.

Návštevu tohto divadla sme museli načas odložiť, napriek tomu, že lístky máme už takmer dva roky zakúpené. 16. 10. 2021 by mohol byť ten deň, kedy sa nám ich konečne podarí využiť. Keďže predstavenie sa koná až o 19:30 hod, čas do večera vyplníme prehliadkou centra Prahy.

Na druhý deň pobytu dokončíme ešte prehliadku mesta návštevou vyhliadky na Petříne a cestou domov sa zastavíme v impozantnom zámku Konopiště. Zámok sa preslávil ako posledné sídlo Františka Ferdinanda d´Este, dediča trónu Rakúska-Uhorska, na ktorého bol v Sarajeve spáchaný atentát.

PROGRAM:

1. deň (sobota):

05:00 hod odchod do Prahy zo ZH

11:00 hod prehliadka Prahy (Václavské námestie, Prašná brána, Staromestské námestie, Karlov most, Malá Strana, Hradčany, Chrám sv. Víta)

19:30 hod návšteva predstavenia Malá Vizita v divadle Kampa (nepovinné)

2. deň (nedeľa):

09:00 hod odchod z Prahy

10:00 hod vyhliadka Petřín, Malvazinky (hrob K.Gotta)

12:00 hod prehliadka zámku Konopiště (210,-CZK/

20:00 hod najneskorší príchod do ZH

UBYTOVANIE:

v niektorom z pražských penziónov v dvoj a trojposteľových izbách, s raňajkami (názov penziónu aktualizujeme)

CENA VÝLETU: 129€

zahŕňa: prepravu, ubytovanie, raňajky, sprievod, lístok do divadla

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená