Okolím Neziderského jazera v Burgenlande

Okolím Neziderského jazera v Burgenlande

Výlet za krajinou vína a slnka, ako sama seba označuje spolková krajina Burgenland. Vďaka 300 slnečným dňom, ktoré sa tu za rok vystriedajú a hlavne vďaka tunajším hradom, zámkom, múzeám a jedinečnému Neziderskému jazeru je táto krajina často navštevovaným cieľom turistov i výletníkov.

Prvou našou zastávkou bude majestátny hrad Forchtenstein, ktorý je dominantou Burgenlandu a dodnes v ňom sídlia potomkovia rodiny Eszterházy. Je akousi výkladnou skriňou tohto rodu, kde v priestoroch obrazárni nájdeme okrem klenotov a stredovekých zbraní aj pripomienku známej bitky pri Vozokanoch, či obraz Vlada Draculu, jedinou maľbou na svete, na ktorej je zobrazená celá postava grófa. Vo vnútornom dvore uvidíme jedinečné nástenné maľby patriace k najvzácnejším v Rakúsku. (vstupné 15€)

Následne sa presunieme cca 30km smerom ku hlavnému mestu Burgenlandu, ktorým je Eisenstadt. Tu opäť navštívime ďalšie sídlo rodiny Esterházy a to zámok, ktorý je jedným z najkrajších barokových zámkov Rakúska. Poskytne nám pôsobivý pohľad na kedysi honosný život na esterházyovskom kniežacom dvore. (vstupné 15€)

No a do tretice navštívime mestečko Rust, ktoré leží priamo na Neziderskom jazere, kde vo vzduchu cítiť jeho príjemnú slanú vodu. Vďaka veľkému počtu bocianov je nazývané i mestom bocianov a vďaka pestovaniu kvalitnej révy aj mestečkom lahodných vín. Zaujímavosťou určite je aj to, že Rust bol už niekoľkokrát zvolený za najkrajšie mesto Burgenlandu a od roku 2001 je dokonca zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

O Neziderské jazero sa Rakúsko delí so susedným Maďarskom. Kým v Maďarsku jazero patrí k piatim najväčším, v Rakúsku je považované svojou rozlohou za najväčšiu vodnú plochu. Vďaka jedinečnej flóre a faune sa jazero stalo súčasťou dvoch národných parkov, a zároveň bolo zapísané aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

CENA VÝLETU: 79€

zahŕňa prepravu, komentovaný sprievod počas celého dňa

nezahŕňa vstupné do hradov a zámkov

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená