Rozhľadne v Pezinských Karpatoch

Rozhľadne v Pezinských Karpatoch

Malé Karpaty ako krajinný celok Fatransko-tatranskej oblasti tvoria štyri podcelky: Devínske, Pezinské, Brezovské a Čachtické Karpaty. Ťažko povedať, ktorý z podcelkov je turisticky najpríťažlivejší, keďže v každom nájdeme niečo zaujímavé. V jednom krasové jaskyne, v inom zas vodopády (občasné), zato takmer všetky sú posiate rozhľadňami.

Turistická trasa, na ktorú Vás tentokrát pozývame sa nachádza v Pezinských Karpatoch, kde na dvoch z najvyšších vrcholoch Veľká Homoľa( 709m) a Kukla (564m) sa zároveň nachádzajú aj pôsobivé drevené rozhľadne.

Okrem toho trasa vedie popri niekoľkých skalných útvaroch pôsobivých mien: Kamenné vráta, Traja jazdci a Tisové skaly.

Príjemným spestrením celej túry určite bude aj občerstvovacia zastávka v areáli rekreačnej oblasti Zochova chata a na záver prechádzka po dvore hradu Červený Kameň, kde sa budú v tento víkend konať Červenokamenské remeselné trhy.

POPIS TRASY:

Pezinská Baba – Rybníček – Kamenné vráta – Traja jazdci – Veľká Homoľa (rozhľadňa) – Zochova chata – PP Tisové skaly – Kukla (rozhľadňa) – Píla – Červený Kameň (hrad)

NÁROČNOSŤ TRASY:

Celá trasa je dlhá 16km a jej prejdenie bude trvať 5:30hod + prestávky na oddych. Prevýšenie je 626m. Trasa vedie zväčša lesom. Jej náročnosť spočíva v dĺžke túry, takže je určená pre zdatnejších turistov. V prípade potreby je možné ju skrátiť zhruba v polovici, kde bude parkovať náš autobus.

CENA VÝLETU: 25€

zahŕňa prepravu a sprievod

V prípade záujmu o výlet vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená