Hrady a zámky v Údolí Wachau

Hrady a zámky v Údolí Wachau

Tridsaťkilometrový úsek Dunaja medzi mestečkami Krems a Melk v oblasti Wachau je krajinou hustých lesov a slnečných viníc, kde sa nad údolím rieky týčia romantické hrady a majestátne kostoly.

Údolie Wachau je od roku 2000 súčasťou svetového dedičstva UNESCO a podľa prestížneho časopisu National Geographic je jedným zo 100 miest na Zemi, ktoré treba rozhodne vidieť.

Klenotom regiónu Wachau je benediktínsky kláštor v Melku, najveľkolepejšie a najnavštevovanejšie opátstvo krajiny a zároveň najvýznamnejšia cirkevná stavba rakúskeho baroka. K unikátom patrí určite bohato zdobený kostol opátstva, knižnica so zbierkou vyše stotisíc kníh a grandiózna mramorová sála. Bonusom je jedinečný výhľad, ktorý sa ponúka návštevníkom z jedného z 1365 okien alebo z priestrannej terasy.

Mesto Spitz leží na polceste medzi Kremsom a Melkom.  Je jedným z miesta kde sa konajú známe marhuľové slávnosti a nachádza sa tu aj historický kostol a hrad Hintershausen.

Pôvabný Durnstein, obklopený hradbami, je symbolom a najfotografovanejším mestečkom regiónu Wachau. Uprostred nádherných viníc tu stoja dve ikonické pamiatky mesta – bielo-modrá baroková kostolná veža a romantická ruina hradu na brale. Za múrmi hradu bol uväznený anglický kráľ Richard Levie srdce, ktorý hlboko urazil princa Leopolda.

Stredoveké mestečko s hradom Gozoburg to je Krems an der Donau. Známe je aj tým, že práve tu má svoj pôvod kremžská horčica.

CENA VÝLETU: 69€

nezahŕňa vstupné do kláštora v Melku (13€)

zahŕňa prepravu a komentovaný sprievod

V prípade Vášho záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená