Krkonoše všetkými zmyslami

Krkonoše všetkými zmyslami

Krkonoše sú hory mnohých českých NAJ. Sú najvyššie, najnavštevovanejšie, jediné s vysohorským rázom a s neuveriteľne pestrou prírodou. Nájdeme tu strmé horské zrázy i rozľahlé horské lúky, skalnaté hrebene i malebné údolia lemované drevenými roubenkami.

Krkonoše môžme označiť aj za raj vodopádov. Nachádza sa ich tu na jednom mieste najviac v rámci celej Českej republiky. Mnohé z nich dosahujú úctyhodných výšok a aj najväčšej mohutnosti. Okrem tých najvyšších tu nájdeme aj ten najkrajší.

Najvyššou horou Česka je Sněžka, ktorá je nazývaná aj kráľovnou hôr. Jej vrchol je pomerne rozľahlý a prechádza ním česko-polská štátna hranica.

Špindlerův Mlýn, Medvědín, pramen Labe, Pec pod Sněžkou, Labský důl, Harrachov, Obří můstek, hrad Bouzov, vyhliadka Štěpánka, či technická pamiatka Les Království na rieke Labe. To všetko a mnoho ďalších miest navštívime pri našom 5-dňovom pobyte v národnom parku Krkonoše (KRNAP), vyhláseného už v roku 1965. Unikátnosť tunajšej prírody potvrdzuje aj vyhlásenie česko-poľskej biosferickej rezervácie UNESCO Krkonoše – Karkonosze a fakt, že je súčasťou európskej sústavy Natura 2000.

PROGRAM:

1. deň:

zámok Bouzov, priehrada Les Království – technická pamiatka v obci Bílá Třemešná

2. deň:

Špindlerův Mlýn – turistika na Medvědín, Labský důl, Labská bouda, pramen Labe – možnosť využitia lanovky

3. deň:

Pec pod Sněžkou – výstup na najvyšších vrch Česka – Sněžku (1603m), Louční bouda, Modrý důl – možnosť využitia lanovky, Jánské lázně – stezka korunami stromů

4. deň:

Harrachov – Mumlavské vodopády, lanovka popri Mamuťom skokanskom mostíku, rozhľadňa Štepánka

5. deň:

zastávka cestou domov pri chate Apalucha známej z filmu S tebou mě baví svět

CENA VÝLETU: 279€

zahŕňa: prepravu, ubytovanie na 4 noci na chalupe, bez stravy

V prípade Vášho záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená

24.06.-28.06.2019 « Krkonoše, hrad Bouzov, Sněžka, Špindleruv Mlýn, Harrachov, Apalucha »