Prechod tiesňavou Steinwandklamm

Prechod tiesňavou Steinwandklamm

Rakúsko je pre turistov krajinou nekonečných možností na plánovanie turistických aktivít. Či už sú to bezpečné turistické chodníky po hrebeňovkách od štítu ku štítu alebo tie adrenalínovejšie v podobe zaistených ferrát.

Nás však očarili turistické trasy vedúce cez tiesňavy, ktorých je v tejto krajine viac ako dosť. Po Medvedej tiesňave (Bärenschutzklamm) a tiesňave Őtschergräben sme pripravili pre Vás prechod ďalšou tiesňavou, ktorá sa rovnako ako tie dve predchádzajúce nachádza v Dolnom Rakúsku. Jedná sa o tiesňavu Steinwandklamm. Nachádza sa konkrétne v Gutensteinských Alpách vo výške 549m.n.m a je jednou z najkrajších a najdivokejších tiesňav v tejto oblasti.

Keďže sa jedná o okruh, trasu začneme a aj ukončíme v mestečku Muggendorf v údolí Piestingal. Po vstupe cez pokladňu (4€/osoba) sa vyberieme smerom ku vodopádom Myrafälle, ktoré vytvoril potok Myra. Prejdeme sa cez úchvatnú scenériu ponad ktorú nás prevedie sústava mostíkov a lávok. Vodopády ústia pri chate Karnerwirt, kde sa môžeme občerstviť pred ďaľším pokračovaním po turistickom chodníku smerom ku ďalšej chate Jagasitz. Žltá značka nás dovedie na začiatok spomínanej tiesňavy Steinwandklamm. Za vstupné cca 4€ sa môžeme prejsť klasickou cestou vedúcou cez ďalšie mostíky a na tých odvážnejších čaká krátka ferrata Rudolf Decker steige v podobe 15m vysokého a strmého rebríka, ktorý vedie do jaskyne Turkenloch. Po prejdení celej tiesňavy nás bude ešte čakať vyhliadkové miesto v podobe skalného vrcholu Hausstein vo výške 668m. Cestu späť na parkovisko si môžeme zopakovať po lavičkách popri vodopádoch Myrafälle pretože je obojsmerná, príp. po turistickom chodníku vedúcom popri nich.

POPIS TRASY:

Muggendorf – vodopády Mirafälle – chata Karnerwirt – chata Jagasitz – prechod tiesňavou Steinwandklamm (možnosť využitia ferraty obtiažnosť A/B) – jaskyňa Turkenloch – skalný vrchol Hausstein – vodopády Myrafäll/turistický chodník – Muggendorf parkovisko

NÁROČNOSŤ TRASY:

Celá túra meria 10km a keďže budeme mať na ňu celý deň, tempo budeme mať doslova vychádzkové s množstvo oddychových prestávok na vyhliadkových miestach. Z nich bude vidno na priľahlé rakúske Alpy s fotogenickým Schneebergom ako na dlani.

CENA VÝLETU: 39€

zahŕňa: prepravu a sprievod

nezahŕňa: vstupné do tiesňav

V prípade Vášho záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená
Vodopády Myrafälle Steinwandklamm/28.7.2017