prechod Medveďou tiesňavou – Bärenschützklamm, pripravujeme na jeseň 2021

prechod Medveďou tiesňavou – Bärenschützklamm, pripravujeme na jeseň 2021

ACHTUNG:
Vorübergehend geschlossen! Die Bärenschützklamm bleibt nach einem schweren Felssturz 2020 geschlossen, die Wiederöffnung ist für den 1. Mai 2021 geplant!

Dočasne zatvorené! Tiesňava zostáva po prudkom páde skál v roku 2020 zatvorená. Opätovné otvorenie je naplánované na 1. mája 2021!

Atraktívny výlet do Fischbacherských Álp, ktoré sú zaujímavé a naozaj výnimočné svojou krásou. Vďaka kryštalickým horninám, ktoré tvoria túto oblasť a množstvom jaskýň a krasových javov sa táto oblasť stala turisticky veľmi lákavou. O tom sme sa presvedčili aj my a radi by sme touto cestou sprostredkovali tento úžasný zážitok aj ostatným.

Prechod samotnou Medveďou tiesňavou trvá cca 3 hodiny a vedie ho na začiatku široký chodník lesom. Po prejdení vstupnej brány nás už budú čakať drevené mostíky a rebríky zabezpečené zábradlím. Popri vápencových skalách vystúpame takmer 450 výškových metrov. Garantujem Vám, že fotoaparáty ani nebudete vypínať, pretože kdekoľvek sa pozriete, uvidíte nádherné skalnaté útvary a povedľa stekajúce vodopády. 

Na konci tiesňavy sa na lúke nachádza chata, kde sa môžeme osviežiť  a v prípade záujmu ďalej vystúpiť na najvyšší vrch v tejto oblasti – Hochlanstch, ktorý sa vypína do výšky1720 m.n.m. Cestou ku nemu sa zastavíme pri horskom kostolíku Schüsserlbrunn, ktorý je vsadený do skalnej steny. Následne sa rozdelíme na dve skupiny, podľa toho, kto chce pokračovať na vrch Hochlantsch-u, príp. prejde nenáročnou trasou ku jazeru Teichalm, kde sa všetci stretneme.

Pozrite si aj krátke video jednej z našich návštev: https://youtu.be/WzXfg0k389I

POPIS TRASY:

Mixnitz, parkovisko  – Mauthaus, vst. brána do Medvedej tiesňavy  – Medvedia tiesňava – Almgasthaus Zum Guten Hirten 1260 m – Steirischer Jokl 1398m – pokračovanie ťažšou trasou na Hochlantsch 1720m so zostupom ku jazeru Teichalm, príp. možnosť ľahšej trasy vedúcej popod vrch Hochlantsch-u

NÁROČNOSŤ TRASY:

Trasa cez tiesňavu bez vysokohorskej túry na Hochlantsch je dlhá 12,2 km a trvá 5:24 hod

Kráča sa po rebríkoch, lávkach a mostíkoch. Trasa je bezpečná a zvládnu ju deti a aj starší ľudia, ak nemajú vážnejšie problémy s kĺbmi alebo kolenami.

Výstup na Hochlantsch je bežnou vysokohorskou túrou s 300m prevýšením, kde nie je potrebné špeciálne vybavenie.

 

 

CENA PREPRAVY: 36€

zahŕňa: prepravu, sprievod, mapku trasy

nezahŕňa: poistenie, vstupné do tiesňavy (3,50€)

 

 

V prípade záujmu vyplňte prosím PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

v prípade viacerých osôb uveďte prosím ich mená